امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67475
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمال کامیاب؛‌ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به ثبت ساختمان موزه‌ استاد علی‌اکبر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جمال کامیاب؛‌ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به ثبت ساختمان موزه‌ استاد علی‌اکبر صنعتی در فهرست آثار ملی گفت: از آنجا که این موزه گنجینه‌ای ارزشمند از آثار مجسمه و نقاشی استاد علی اکبر صنعتی در خود جای داده است، سازمان زیباسازی با جدیت در احیا این موزه تلاش خواهد کرد.

کامیاب با بیان اینکه جامعه‌ هنری و خانواده استاد صنعتی نگران وضعیت این موزه هستند، افزود: در پی برپایی جلسات هماهنگی با مسئولان جمعیت هلال احمر، این سازمان برای چندمین بار آمادگی خود را برای بازسازی و احیاء موزه علی اکبر صنعتی اعلام کرده است.

او با اشاره به اینکه مسئولان سازمان زیباسازی و جمعیت هلال احمر در این مورد جلسات متعددی برگزار کرده اند، گفت: مقرر شد پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این سازمان، جمعیت هلال احمر و اداره میراث فرهنگی، ساماندهی، بازسازی و احیاء این موزه آغاز شود.

به گفته کامیاب به دلیل فرسودگی ساختمان موزه و احتمال تخریب قریب الوقوع آن، تا کنون تعدادی از مجسمه‌های قابل انتقال و نقاشی‌های استاد علی‌اکبر صنعتی برای جلوگیری از هر اتفاق ناخوشایندی، به موزه‌ ملی جمعیت هلال احمر منتقل شده‌اند ولی آثاری که قابل انتقال نیستند،‌ هنوز در این بنا قرار دارند و سازمان زیباسازی برای جلوگیری از تخریب بیشتر این آثار درصدد بازسازی سریع این موزه است.

علی‌اکبر صنعتی هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز  فروردین 1385 درگذشت. صنعتی یکی از مجسمه‌سازان قدیمی عصر جدید ایران و شاگرد ابوالحسن‌خان صدیقی بود. صنعتی تا پایان عمر عضو پیوسته‌ فرهنگستان هنر ایران باقی ماند. موزه‌ صنعتی در کرمان، علاوه بر نمایش آثار با ارزش استاد صنعتی، آثار هنرمندان بزرگ دیگری از جهان را هم دارد. موزه‌ صنعتی در تهران نیز در میدان امام خمینی (ره) قرار دارد و در آن، مجسمه‌های بسیار مهمی از او به‌نمایش گذاشته شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها