امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67487
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
مرتضی نیکخواه بهرامی برادر سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون ...

مرتضی نیکخواه بهرامی برادر سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون آخرین وضعیت این نویسنده اظهار داشت: روز گذشته در کنار بستر برادرم حاضر شدم، اما احساس کردم هنوز نتوانسته با محیط ارتباط برقرار کند. یعنی هوشیاری روی 11 است و در حال تلاش است تا محیط را بهتر درک کند.

وی ابراز داشت: سطح هوشیاری باید به حدود 15 برسد، اما مشکل اصلی ریه‌ها است، چون از کنار بدن خون و مواد عفونی ناشی از شیمیایی در حال خروج است؛ روزانه سه بار این کار انجام می‌شود، کمی بهتر شده است ولی فعلا تحت درمان است. البته باید به قسمت آی سی یو ریه منتقل شود.

وی با تاکید بر اینکه روند بهبود در حال طی شدن است و پزشکان تمام تلاش خود را می‌کنند، گفت: خونریزی مغزی متوقف شده است؛ اما کمی لخته خون در سر ایشان وجود دارد که باید جذب شود، پس از نظر خونریزی مغزی هوشیاری که بالای 10 می‌رسد یعنی روند بهبودی روبه انجام است. اما خونریزی قطع شده است.

نیکخواه بهرامی ضمن درخواست از مردم برای دعا جهت بهبودی این نویسنده خاطرنشان کرد: برادرم به دفعات بابت عوارض شیمیایی در بیمارستان بستری شده بود اما وضعیت ریه سمت چپ نگران کننده است.

گفتنی است، سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی، نویسنده کتاب «راز جنایت جنگی» هفتم اسفند 92 بر اثر سانحه تصادف با اتوبوس مجروح و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مشهد بستری شد. وی فرماندهی قرارگاه پدافند شیمیایی معروف به «ش م ر» را در دوران دفاع مقدس برعهده داشت. سردار نیکخواه بهرامی، خود یکی از قربانیان سلاح‌های شیمیایی است که به عنوان مسئول تبلیغات قرارگاه‌های جنوب و کربلا و فرمانده پدافند شیمیایی در 8 سال دفاع مقدس، پس از جنگ به منظور افشای جنایات عراق، نگارش کتاب‌هایی در این خصوص را آغاز کرده است. از جمله کتاب‌های این نویسنده، «ماشین روحیه» است که در سال 76 منتشر شد و در بردارنده خاطراتی است که نویسنده مسئولیت تبلیغات جنگ را به عهده داشته است.

در این کتاب به نحوه فعالیت‌های فرهنگی و هنری رزمندگان اعم از رسانه‌ها، طراحان، کارگردانان و ... پرداخته شده است. کتاب «گاه شمار حملات شیمیایی عراق در 8 سال دفاع مقدس» نیز اثر منتشر شده دیگری از نیکخواه بهرامی است که به صورت جداول آماری، میزان حملات شیمیایی را در دوران دفاع مقدس بررسی کرده است و در سال 89 به همراه لوح فشرده آن وارد بازار نشر شد.

خانواده این نویسنده از دوستان، همکاران و همرزمان «سردار محمدباقر نیکخواه بهرامی» درخواست کردند تا برای بهبودی وی دعا کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها