امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67492
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
علیرضا ربانی مدیر مسئول انجمن ناشران بین‌الملل ایرانیان و مدیر بخش بین‌الملل بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب ...

علیرضا ربانی مدیر مسئول انجمن ناشران بین‌الملل ایرانیان و مدیر بخش بین‌الملل بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره اختصاص فضا و متراژ به ناشران خارجی اظهار داشت: هنوز متراژ خاصی برای این بخش اعلام نشده است، تنها چیزی که مطرح است اینکه فضای خارجی که در نمایشگاه بیست و پنجم در محوطه داشتیم احتمالا همان فضا به ما اختصاص می‌یابد، بعلاوه طبقه دوم شبستان مصلی امام خمینی _ همان بخش ارزی_ احتمالا هم بازار جهانی خواهد بود و هم کشورها و انجمن‌های دوستی در آن مستقر می‌شوند.

ربانی پیرامون تعداد ثبت نام ناشران افزود: هم از موزعان ایرانی ثبت نام‌های زیادی صورت گرفته و هم از ناشران خارجی که مستقیم شرکت می‌کنند، خصوصا ناشران عرب استقبال خوبی داشته‌اند.

به گفته وی، بسیاری از ناشران خارجی فرم‌ها را ارسال کرده‌اند، اما درباره متراژ اعلام کرده‌ایم که تا زمانی که از سوی نمایشگاه کل متراژ اعلام نشود متراژ قطعی نیست. معمولا روال هر ساله بر این بوده که بر مبنای محدودیت‌های فضا، تعدیلی در متراژهای درخواستی صورت می‌گیرد.

مدیر مسئول انجمن ناشران بین‌الملل ایرانیان درباره حضور برخی کشورها برای اولین بار در نمایشگاه کتاب بیست و هفتم گفت: معمولا کشورهایی که با رویه نمایشگاه آشنا بوده و ناشرانی که می‌توانند در نمایشگاه شرکت کنند آنها اغلب ثبت نام کرده و شرکت می‌کنند، شاهد کشور جدیدی برای ورود به این حوزه نبوده‌ام، کشورهایی چون آلمان، فرانسه، روسیه، مصر، لبنان، سوریه شرکت می‌کنند اما کشور جدیدی را نمی‌توان نام برد. فکر می‌کنم ما باید به نحوی فعالیت کنیم که کشورهای حاضر با ناشران بیشتری شرکتت کنند نه اینکه کشور جدیدی وارد این حوزه شود.

ربانی با تاکید بر اینکه اغلب کشورهای شناخته شده در نمایشگاه کتاب تهران شرکت می‌کنند، پیرامون پرداخت بدهی به ناشران که از نمایشگاه‌های سال‌های گذشته باقی‌مانده است، اضافه کرد: چند بار پیرامون پرداخت بدهی‌ها با آقای صالحی معاون وزیر در وزارت ارشاد صحبت کرده‌ایم، ایشان هم تلاش دارند تا بخشی از این بدهی تا پایان سال تسویه شود، البته علی‌رغم اینکه فرصت بسیار کم است فرصت باید پیش از پایان سال گذاشته شود تا کتاب حمل شده و به موقع به نمایشگاه تهران برسد، اما متاسفانه این کار صورت نگرفته و نگران این قضیه هستیم، مطمئنا اگر بخش عمده بدهی‌ها پرداخت نشود ناشران با رغبت شرکت نخواهند کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار