امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67509
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، «لئو بوکاردی»، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، «لئو بوکاردی»، سفیر واتیکان در تهران ظهر امروز (19 اسفند) با حضور با ابراهیمی ترکمان در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

ابراهیمی‌ترکمان در این دیدار با اشاره به برگزاری موفق هشت دور گفتگوی دینی میان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و واتیکان با هدف بسط و گسترش تفاهم میان ادیان الهی گفت: ریشه و اصل همه ادیان توحیدی و آموزه‌های دینی آنها یک حقیقت و آن عالم وجود و یکتاپرستی  است.

 

وی با اشاره به برگزاری نهمین دور گفت‌وگوهای دینی با واتیکان در سال آینده، از نقش سازنده سفارت واتیکان در انجام موفق دوره‌های پیشین گفتگوها تشکر کرد.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رونق و گستردگی موضوع گفتگوهای بینادینی با دیگر ادیان توحیدی در جمهوری اسلامی ایران را نشان از توجه کشورمان به تحکیم مبانی صلح و تفاهم ادیان در جهان دانست.

ابراهیمی ترکمان با اشاره به تصویب پیشنهاد رئیس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر «جهان بدون خشونت و افراط گری»  بر عزم جدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در بهره‌گیری از فضای گفت‌وگوهای دینی بین ادیان برای تحقق این پیشنهاد ارزشمند، اظهار امیدواری کرد تا با  همکاری‌های سازنده جمهوری اسلامی ایران و واتیکان شاهد جهانی عاری از خشونت و افراط گری باشیم.

ترکمان در ادامه با بیان حضور موفق سینماگران ایرانی در جشنواره فیلم‌های معناگرای واتیکان، پیشنهاد برگزاری جشنواره موسیقی معناگرا در واتیکان و نیز برگزاری یک دور از گفت‌وگوهای دینی ادیان توحیدی واتیکان موسوم به «سنت اجدیو» در تهران ارائه کرد که با استقبال «لئو بوکاردی» سفیر واتیکان همراه شد.

وی با اشاره به تبلیغات منفی در خصوص ایران هراسی و اسلام ستیزی  توسط رسانه‌های غربی به نقش اثرگذار واتیکان و رهبران دینی کلیسای کاتولیک برای مقابله با اینگونه تبلیغات تأکید کرد.  

 

 

*غنای تمدنی و فرهنگی ایران عامل موفقیت گفت‌وگوهای دینی است

«لئو بوکاردی سفیر واتیکان» در این دیدار ضمن  ابلاغ پیام پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان مبنی بر تقویت هر چه بیشتر گفت‌وگوهای دینی با جمهوری اسلامی به  ایده‌آل بودن روابط واتیکان و جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و  گفت: غنای مذهبی، تمدنی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران عامل موفقیت گفت‌وگوهای دینی است. اسلام و مسحیت کاتولیک دارای اشتراکات فراوان مذهبی و فرهنگی هستند و ما بایستی با همکاری و تعامل بیشتر به هدف مشترکمان که همان تفاهم دینی و استقرار آرامش و صلح در جهان است، نایل شویم.

در این دیدار قهرمان سلیمانی معاون پژوهشی و آموزشی، حلمی رئیس مرکز گفتگوی ادیان و اسماعیلی مدیر کل اروپا و آمریکای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حضور داشتند.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها