امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67519
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 103
حجت‌الاسلام علی فلاحیان عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره ابلاغ سیاست‌های ...

حجت‌الاسلام علی فلاحیان عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب و پیشنهادات در این زمینه تصریح کرد: راهکارهای متفاوتی در این زمینه وجود دارد؛ به نظر بنده منظور مقام معظم رهبری این است که باید اقداماتی انجام دهیم، تا اگر زمانی دشمن ما را در محاصره و تحریم یک کالا یا خدمت قرار داد، به فوریت آن را تولید کنیم تا آن تحریم بی‌اثر شود.

وزیر اطلاعات دولت کارگزاران ادامه داد: باید از هم‌اکنون با توجه به نهضت علمی که در دانشگاه‌ها راه افتاده است، اقداماتی انجام دهیم تا دشمنان بدانند تحریم‌شان بی‌اثر بوده است.

وی بر همین اساس خاطرنشان کرد: زمانی که بنده وزیر بودم بر روی موتور تحقیقات کردیم و آن را ساختیم البته نه اینکه تولید کنیم اما به هرحال وقتی متوجه شدند که ما می‌توانیم آن را بسازیم، این کالا را به ما نصف قیمت دادند و این در واقع یک نوع مقاومت است.

فلاحیان با بیان اینکه نوع دیگر مقاومت اقتصادی این است که ما امکانات داشته باشیم، به مثالی در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت: مثلا اگر درگیری‌ها بین اروپا و روسیه بالا بگیرد، با توجه به اینکه 30 درصد گاز مصرفی اروپا را روسیه می‌دهد و اگر گاز را قطع کنند آنها به سراغ ما می‌آیند لذا می‌توانیم در این صورت به شکل مشروط به آنها گاز دهیم که تحریم‌ها را بردارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: بنابراین باید عواملی دست ما باشد که اگر ما را تحریم و تحت فشار قرار دادند، ما نیز آنها را تحت فشار قرار دهیم.

وی همچنین درباره اهانت روزنامه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب به مقدسات اسلامی اظهار داشت: خبرگان در بیانیه خود در این‌باره نیز موضع گرفت و ما مخالف این مسائل هستیم از این رو حتما باید از چنین اتفاقاتی جلوگیری شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار