امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67520
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد تبصره(1) ماده(5) و ماده(12) قانون تشکیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه -مصوب 1363-، آیین نامه چگونگی هزینه وجوه حاصل از حق التولیه و حق النظاره و جدول میزان حق الزحمه امین یا هیئت امنای اماکن مذهبی در سال 1392 را تصویب کرد.

بر این اساس، سازمان اوقاف و امور خیریه مجاز است وجوهی را که از محل حق التولیه و حق النظاره دریافت می کند، در سال 1392 راساً هزینه کند.
درآمد

مانده اعتبار مصرف نشده وصولی(حق التولیه و حق النظاره) در ابتدای سال مالی 1392 مبلغ نهصد و سی و شش میلیون ریال، پیش بینی وصول حق التولیه از موقوفات متصرفی در سال 1392، مبلغ دویست و پنجاه و هشت میلیارد ریال، پیش بینی حق التولیه یا اجرت المثل سال 1392 سازمان اوقاف و امور خیریه در تولیت اماکن مذهبی، مبلغ یکصد و چهل و پنج میلیارد ریال، پیش بینی وصول حق النظاره از موقوفات غیر متصرفی در سال 1392، مبلغ بیست و شش میلیارد ریال و جمع پیش بینی درآمد مبلغ چهار صد و سه میلیارد و نهصد و سی و شش میلیون ریال است.
هزینه

تبلیغ و نشر معارف اسلامی، مبلغ یکصد و هفتاد و یک میلیارد ریال، حفظ عین و منافع، شناسایی و احیاء و حفظ و اداره امور موقوفات و رقبات کشور، مبلغ یکصد و یازده میلیارد ریال، راهبری، حمایت و نظارت و اداره بقاع و اماکن مذهبی و کمک به بازسازی و تکمیل آنها به مبلغ یکصد و نه میلیارد ریال، حق الزحمه هیئت های امنای موقوفات و بقاع، حق النظاره نظار موقوفات و حفظ و اداره سازمان، مبلغ دوازده میلیارد و نهصد و سی و شش میلیون ریال و جمع کل هزینه مبلغ چهار صد و سه میلیارد و نهصد و سی و شش میلیون ریال است.

بر اساس این مصوبه، چنانچه میزان وصولی درآمد، بیش از درآمد پیش بینی شده در بخش مانده اعتبار مصرف نشده وصولی(حق التولیه و حق النظاره)باشد، سازمان اوقاف و امور خیریه می تواند مبلغ مازاده را از خزانه دریافت و با صلاحدید نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان و تایید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای تبلیغ و نشر معارف اسلامی، حفظ عین و منافع، شناسایی و احیاء و حفظ و اداره امور موقوفات و رقبات کشور و برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه هزینه کند.

بر این اساس، تبلیغ و نشر معارف اسلامی، شامل فعالیتهایی است که برای کمک به ترویج و تعظیم شعائر اسلامی و آموزش قرآن مجید، تربیت قاری و حافظ قرآن کریم، چاپ و اهدای قرآن کریم، چاپ و نشر محصولات فرهنگی و سلسه مباحث دانشگاهی برای بقاع متبرکه، راه اندازی و تجهیز و تقویت مراکز فرهنگی قرآنی بقاع متبرکه، انتخاب و اعزام قاریان و داوران به مسابقات کشوری و بین المللی قرآن کریم، کمک به برگزاری مسابقات قرآنی کشوری و استانی، چاپ و نشر، ترویج و تبلیغ سنت حسنه وقف، تجهیز کتابخانه، اعزام مبلف مذهبی سالانه به بقاع متبرکه و اقصی نقاط کشور(با اولویت مناطق محروم) صورت می گیرد.

بر اساس مصوبه دولت، مانده درآمد سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان سال به درامد سال بعد منتقل و منظور خواهد شد. و سال مالی این سازمان از اول فروردین ماه تا پایان اسفندماه است.

این مصوبه از سوی اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها