امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6753
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 103
حجت‌‌‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره ...

حجت‌‌‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست‌ جمهوری، اظهار داشت: از کاندیداتوری هاشمی به هیچ وجه تعجب نکردم چون ما در هفته نامه 9 دی از شهریور ماه سال 91 این موضوع را با قطعیت پیش‌ بینی کرده بودیم که هاشمی در انتخابات شرکت خواهد کرد و بازگشت مهدی هاشمی را نیز در همین راستا دانستیم و امروز هم شاهد بودیم که هاشمی در آخرین دقایق کاندیدای انتخابات شد.

وی با بیان اینکه هاشمی ثابت کرد که نمی‌تواند از قدرت چشم پوشی کند، تصریح کرد: هاشمی با تحریک سه جریان بیگانه، ضدانقلاب و  فتنه که روی کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی به وحدت رسیده اند، کاندیدا شد.

نماینده تهران خاطر نشان کرد: البته هاشمی از دومین دوره دولت سازندگی تا امروز هر بار که خود را در آزمون رأی مردم قرار داده با کاهش اقبال عمومی مواجه شده است و این بار نیز هاشمی اگر تایید صلاحیت شود، شکستش در انتخابات قطعی خواهد بود.

رسایی با انتقاد از راه اندازی کارناوال تبلیغاتی هاشمی و مشایی در مقابل وزارت کشور، گفت که این اقدامات خلاف قانون بوده و بوی فتنه میدهد؛ لذا مسئولان نظارتی و قضایی باید فورا این موضوع را بررسی و با متخلفان برخورد کنند.

وی افزود: این کارناوال سازی بیشتر برای دوگانه سازی مشایی در برابر هاشمی است در حالی که سبد رأی مشایی و احمدی نژاد یکی است و اینها یک گفتمان و یک سلیقه را نمایندگی می کنند.

نماینده مردم تهران با اشاره به کاندیداتوری سعید جلیلی، گفت: به نظرم پدیده انتخابات یازدهم جلیلی است و حماسه سیاسی به معنای واقعی آن با حضور وی رقم خواهد خورد چرا که جلیلی به نمایندگی از گفتمان انقلاب اسلامی در صحنه حضور یافته است.

وی افزود: علامه مصباح یزدی در همایش پایداری تصریح کردند که همه باید با تحقیق به کاندیدای اصلح رأی دهند و حتی به نامزد انتخاباتی که در جلسه معرفی وی حاضر شده بودند اعلام کردند که حتی اگر آقای لنکرانی نیز کس دیگری را اصلح از خود بداند باید به نفع وی کنار بکشد.

رسایی اظهار داشت: قطعا جریان تکلیف مدار و نامزدهای همچون دکتر لنکرانی، دکتر حدادعادل، دکتر زاکانی و دکتر جلیلی با هم رقابت نخواهند کرد. این مطالبه جریان عدالت طلب و سوم تیرها از کاندیداهایی که با این گفتمان به صحنه آمده اند است.

نماینده مردم تهران در پاسخ به سوالی درباره اسفندیار رحیم مشایی، گفت: هرچند بر اساس شرایط قانونی مشایی رجل سیاسی نیست و وی به دلیل اعتقادات خاصش به سرکرده حلقه انحراف مشهور شده است و به همین دلیل باید رد صلاحیت شود.

وی افزود: البته اگر مشایی هم مانند هاشمی بنا بر مصالحی رد صلاحیت نشود،‌ رای نخواهد آورد چرا که سبد رای هاشمی و مشایی به دلیل مطرح کردن گفتمان سازش یکسان است و این دو در جامعه اقبالی ندارند.

وی با انتقاد از حمایت احمدی نژاد از مشایی گفت: این اقدام آقای احمدی‌نژاد بدعتی خلاف قانون بود و البته هیچ تاثیری در نتیجه انتخابات نخواهد داشت چرا که محبوبیت در کشور ما با انگشت اشاره شخصیت ها، قابل انتقال نیست.

رسایی گفت: در انتخابات نهم ریاست جمهوری، خاتمی به همین شکل در حمایت از مصطفی معین وارد صحنه شد اما نتیجه نگرفت و مردم با رای منفی خود به دهان خاتمی زدند پس بهتر است احمدی‌نژاد هم بداند که مردم از این رفتار او احساس تحمیل نظر پیدا می کنند و مردم کشور ما رای تحمیلی را نمی پذیرند و اقدام فردی که هشت سال رئیس‌جمهور بوده و  با این رفتار می خواهد همچنان در قدرت بماند را قدرت طلبی‌ می‌دانند نه خدمت‌رسانی.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار