امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67535
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 83
علی فائزی دبیرکل حزب مردمی ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات مقام معظم ...

علی فائزی دبیرکل حزب مردمی ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: رهبری معظم انقلاب بارها دغدغه خویش را در خصوص آسیب‌های فرهنگی اعلام کرده اند اما تاکنون اقدام شایسته ای صورت نگرفته و به ظرفیت های عظیم انقلاب اسلامی کم توجهی شده است.

وی افزود: در حوزه فرهنگ تاکنون شاهد عملکرد مناسبی از سوی مسئولین اجرایی کشور نبوده‌ایم، در شرایطی که نظام سلطه با شبکه‌های بی‌شمار خود تهاجم فرهنگی شدیدی علیه ملت ایران انجام داده است ما از نظر رسانه‌ای حضور ضعیف‌تری داشته‌ایم. لازم است از رسانه‌ها برای تبیین پیام‌های انقلاب اسلامی استفاده کنیم و از این طریق مرزبندی شفافی با دشمنان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه راهکار رفع دغدغه‌های رهبری انقلاب درباره مسائل فرهنگی هماهنگ شدن قوای 3 گانه کشور است، بیان کرد: مراجع فرهنگی هماهنگی خوبی با یکدیگر ندارند و همین امر به آهسته حرکت کردن جریان‌های اصیل فرهنگی دامن زده است. به طور مثال موازی کاری انجام می‌دهند و در حوزه های دیگر نیز حضور پررنگی ندارند.

فائزی با تاکید بر احیای کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌های کشور، خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم شعارها و دغدغه‌ها را به گفتمان عمومی تبدیل کنیم باید به فرمایشات رهبری بازگردیم که بحق ایجاد کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه را مطرح کردند. مسئولین باید ظرفیت نقدپذیری خود را بالا ببرند تا افکار و باورهای انقلابی رشد کرده و به جریان اصلی جامعه تبدیل شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها