امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67540
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
حسین شیخ الاسلام مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد ...

حسین شیخ الاسلام مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد دیدار کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اروپا با یک محکوم فتنه گفت:‌ با این گونه اقدامات باید در صداقت او و هیأت‌ دیپلماسی اروپایی شک کرد.

وی درباره مشروعیت حقوقی این دیدار بیان کرد:‌ اگر از قبل از نهادهای ذیربط کشورمان برای انجام این دیدار مجوز دریافت نکرده‌اند، اقدامشان با ایراد حقوقی نیز روبروست.

شیخ الاسلام با انتقاد از عدم اشراف مراجع ذیربط بر رفت‌وآمد و دیدارهای هیئت‌های دیپلماتیک در مورد محتوای گفت‌وگوهای اشتون با مقامات کشورمان گفت: در دیداری که میان اشتون با رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به صراحت به او عنوان کردیم که با این رویکردی که اروپا در قبال مسئله بحرین اتخاذ کرده است،‌ دیگر نمی‌تواند هیچ‌گونه ادعای حقوق بشری داشته باشد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل تصریح کرد‌: خود من هنگام بدرقه مسئول سیاست خارجی اروپا به صراحت به وی گفتم که اگر رویه خود را در مورد قیام مردم مظلوم بحرین عوض نکنید،‌ هیچ‌کس ادعای حقوق بشری شما را باور نخواهد کرد و البته اشتون هیچ جوابی نداشت که بدهد چرا که این رفتار مغایر با مبانی حقوق بشر است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها