امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67545
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا کریمی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا کریمی دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در نشست خبری تشکل‌های دانشجویی پیرامون سفر نماینده اتحادیه اروپا به ایران و همچنین پیرامون اظهارات اخیر هاشمی‌رفسنجانی درباره دانشگاه آزاد صحبت کرد.

وی در ابتدای سخنان خود درباره سفر اشتون به ایران گفت: چنین سفرهایی که هیأت‌های خارجی به ایران بیایند یک امر عادی است که در هر دولتی اتفاق می‌افتد اما آنچه که در سیاست خارجی باعث نگرانی ما شده این است که چرا مسئولان و طرفداران دولت به گونه‌ای رفتار می‌کنند که تمام دستاوردهای ما تنها در سفر چند وزیر خارجه به ایران خلاصه می‌شود.

کریمی افزود: خانم اشتون که به عنوان نماینده تیم مذاکره‌کننده 1+5 با ایران شناخته می‌شوند باید پاسخگو باشند که چرا در این چند سال تمام ظرفیت خودشان را در کارشکنی در پیشرفت‌های هسته‌ای و علمی جمهوری اسلامی به کار بردند.

«ما شاهد تحریم‌های علمی و غیرعلمی و ترور دانشمندان هسته‌ای از طرف غرب علیه جمهوری اسلامی بوده‌ایم که علاوه بر این انگلیس نیز از ترور دانشمندان هسته‌ای ما حمایت کرده و حال اشتون باید پاسخگو باشد که چرا چنین رویکردی را نسبت به سالم‌ترین و شفاف‌ترین فعالیت هسته‌ای جهان داشته‌اند»

این فعال دانشجویی پیرامون دیدار اشتون با حامیان فتنه 88 نیز گفت: اشتون خیال می‌کند که ایران هم مثل اوکراین است که با حمایت از کودتاچیان بتوانند نظرشان را در جمهوری اسلامی اجرا کنند این در حالی است که مسئولین ما نشان دادند که این تصورات خیال باطل است و جمهوری اسلامی در هشت سال تمام دنیا را پشت دروازه‌های خود نگه داشت.

کریمی تصریح کرد: چرا مسئولان سیاست‌ خارجی جمهوری اسلامی در قبال این سلسله‌اتفاقات (ملاقات نمایندگان اروپایی با حامیان فتنه) موضع قوی نمی‌گیرند. ما شاهدیم که اوباما با پررویی تمام ایران را تهدید به حمله نظامی کرد و حتی کار به جایی رسید که مقامات دسته چندم آمریکا نیز چنین موضعی را گرفتند اما جواب محکمی از طرف مقامات داخلی مشاهده نکردیم.

وی افزود: بعدها نیز مشاهده کردیم که امریکا از سران فتنه و حامیان آن حمایت کردند و باز هم مسئولان سیاست‌ خارجی و رئیس جمهور ما موضع صریح و قاطعی را اتخاذ نکردند. آیا حمایت کردن از کسانی که جمهوریت نظام را خدشه‌دار کردند باز هم برای مصرف داخلی امریکاست؟ چرا مسئولان ما در قبال این اتفاقات موضع قاطعی نمی‌گیرند.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خطاب به مسئولان گفت: آنان بدانند اگر قرار باشد بار دیگر اتفاقاتی مانند دیدار سفرای خارجی با کودتاچیان صورت گیرد و باز مسئولین کشور موضع قاطعی نگیرند این فرزندان انقلابی هستند که حرکت و اقدامی انقلابی انجام خواهند داد، البته ما منتظر موضع شجاعانه مسئولان جمهوری اسلامی در این موارد هستیم.

کریمی پیرامون دیدار اشتون با فعالین حقوق زن در ایران گفت: اینان دیدگاه‌های فمینیستی غرب را در جمهوری اسلامی دنبال می‌کنند و چنین ملاقاتی به نظر می‌رسد در راستای این است که فرهنگ ما را به دوران اصلاحات برگرداند و دید تساهل و تسامح دوران اصلاحات را دوباره حاکم کنند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: این انتقاد را از دولت داریم که چرا وزیر فرهنگ و ارشاد در مقابل جریانی که ما را به سمت فرهنگ غربی پیش می‌برد اقدامی نمی‌کند و با طرح موضوعات کم‌ارزشی مانند رفع فیلتر فیسبوک و یا حمایت از روزنامه‌هایی که به مقدسات توهین می‌کند ورود فرهنگ غربی به کشور را تسهیل می‌کند و به موارد اساسی فرهنگی مانند سبک زندگی و ترویج معنویت هیچ توجهی ندارد.

کریمی در ادامه با اشاره به سخنان رئیس جمهور در رابطه با برخورد با روزنامه‌ها گفت: رئیس جمهور اعلام کرد آخرین گام برای یک روزنامه توقیف آن است این در حالی است در همان روز یکی از نشریات که تنها تخلف آن انتقاد از دولت بود بسته شد.

«ما مشاهده می‌کنیم که یک رویکرد بازگشت به فضای فرهنگی دولت اصلاحات و فضای سیاسی دولت سازندگی بر دولت کنونی حاکم است این در حالی است که نقاط ضعف آن دولت‌ها نیز در همین حوزه‌ها بود.»

کریمی گفت: ما نگرانیم که شرایط ما به دوران گذشته که همه بدان انتقاد دارند برگردند و این یک خطر بزرگ و جدی است.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل پیرامون سخنان هاشمی‌رفسنجانی درباره دانشگاه آزاد نیز گفت: آقای هاشمی هیچگاه پیرامون این موضوع صحبت نکرده است که چگونه یک نفر 30 سال ریاست دانشگاه آزاد را بر عهده داشته است و امکان هیچگونه نظارت نیز بر ان نبوده است. حال در دو سالی که امکان نظارت بر دانشگاه آزاد به وجود آمد آن را مطابق با دیکتاتوری و غصب کردن دانشگاه آزاد تعبیر می‌کند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: پول دانشجویان را به جیب برخی آقایان، ستاد انتخابات موسوی و سایت حامی جریان فتنه بعد انتخابات به نام سایت جمهوریت می‌ریختند و حال می‌گویند هیچ سندی در این باره وجود ندارد.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: در دانشگاه آزاد هرکه چاپلوس‌تر بود محبوب‌تر نیز بود و بنده احساس می‌کنم که هاشمی‌رفسنجانی دلش برای دیکتاتوری و استبداد در دانشگاه آزاد تنگ شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها