امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67549
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی محمدزاده عضو شورای مرکزی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی محمدزاده عضو شورای مرکزی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در نشست خبری تشکل‌های دانشجویی در واکنش به سفر کاترین اشتون به ایران گفت: استفاده از ظرفیت‌های اتحادیه اروپا و برقراری روابط برای پیگیری منافع کشورمان امری مثبت است و ما از مشی فعال در سیاست خارجه‌مان استقبال می‌کنیم و انتظار داریم این رویکرد تداوم یابد.

وی پیرامون رویکرد سیاست خارجی دولت نیز گفت: مقام معظم رهبری از ابتدای شروع به کار دولت جدید فرمودند که من به آمریکا اعتمادی ندارم. حال اگر دعوتی صورت می‌گیرد و بناست همکاری مشترکی صورت گیرد تیم سیاست‌ خارجی ایران باید غیر قابل اعتماد بودن نظام سلطه را مدنظر قرار دهد.

محمدزاده خطاب به تشکل‌های دانشجویی گفت: ما در عین حال که باید مترصد رفتارهای دولت در عرصه داخلی و خارجی باشیم، اصل خوش‌بینی به دولت را نیز باید مدنظر قرار دهیم و اینگونه بیا‌ندیشیم که دولت فرزندان انقلاب هستند و می‌خواهند از منافع ملت دفاع کنند و با این پیش‌فرض به نقد دولت برویم.

این فعال دانشجویی پیرامون حقوق بشر نیز گفت: جمهوری اسلامی از هر حرکتی که در راستای استیفای حقوق بشر باشد استقبال می‌کند و به این موضوع نگاه منفی ندارد اما از ابتدای انقلاب سخن جمهوری اسلامی به عنوان کشوری که از جانب نظام سلطه حقوق آن ضایع شده این است که اگر قرار است در زمینه حقوق بشر اقدامی از جانب سازمان‌های بین‌المللی صورت گیرد نباید مبتنی بر نگاه کاریکاتوری باشد.

وی افزود: اگر در ایران به دنبال حقوق بشر هستند از وضع حقوق بشر در افغانستان، سوریه، فلسطین و آفریقای مرکزی نیز باخبر باشند و در آنجا نیز به دنبال اجرای حقوق بشر باشند.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی پیرامون بازدید کاترین اشتون از اصفهان نیز گفت: باید در کنار بازدیدهای فرهنگی، بازدید از دستاوردهای علمی و صنعتی نظام جمهوری اسلامی نیز توسط کاترین اشتون صورت گیرد تا عدم تاثیر گذاری تحریم‌ها را مستقیما درک کند و مسئولین امر نباید این مسئله را فراموش کنند.

محمدزاده تصریح کرد: ما باید از همه فرصت‌ها برای به رخ کشیدن توان علمی‌مان به جهانیان استفاده کنیم تا آنان تصور نکنند که تحریم‌ها و فشارهای آنان تاثیرگذار بوده است.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های انقلاب اسلامی برقراری ارتباط با ملت‌های مستضعف جهان بوده است گفت: دولت یازدهم نباید ارتباط را تنها به آمریکا و کشورهای قدرتمند محدود کند.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالت‌خواه دانشجویی در پایان در واکنش به سخنان هاشمی‌رفسنجانی درباره دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: بهتر است هاشمی‌رفسنجانی به جای نگاه سیاسی به مسائل کشور و دانشگاه آزاد به مشکلات دانشجویان رسیدگی و توجه کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها