امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67559
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش طی سخنانی در اختتامیه دهمین گردهمایی روحانیون آجا که با حضور آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در مرکز همایش‌های کوثر این سازمان برگزار شد، ضمن اشاره به دغدغه‌های اخیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درخصوص مسائل فرهنگی، گفت: روحانیون به عنوان مرزبانان اصلی مسائل فرهنگی باید نگاهی جدید به مسائل فرهنگی داشته باشند و با استفاده از ابزار و روش‌های نو، آحاد کارکنان نیروهای مسلح، به ویژه جوانان و سربازان را از تهاجم و ناتوی فرهنگی مصون نگاه دارند.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه با اشاره به تلاشها و اقدامات انجام گرفته از سوی سازمان مطبوعش در خصوص مسائل فرهنگی، تصریح کرد: امروز در ارتش، ما نگاهی جدید در حوزه‌های مختلف فرهنگی از جمله مباحث قرآنی و موضوعات متنوع مربوط به خانواده کارکنان را دنبال می کنیم و در این خصوص با برنامه ریزی «طرح تدبر» در حوزه مفاهیم قرآنی و راه اندازی «مرکز مشاوره خانواده» برای کارکنان، گام های خوبی برداشته‌ایم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه با اشاره به فعالیت گسترده دشمنان در حوزه جنگ نرم، خاطرنشان کرد: کارکنان ارتش باید آگاه ترین افراد به مسائل سیاسی و فرهنگی جامعه باشند تا بتوانند در شرایط بحرانی و نیاز تصمیم درست بگیرند که البته این امر از وظایف اصلی سازمان عقیدتی سیاسی آجا در حوزه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی است.

آل هاشم با بیان اینکه سازمان عقیدتی سیاسی یک سازمان روحانی محور است، افزود: هدف اصلی این سازمان گسترش فعالیت فرهنگی و نزدیک کردن دلهای کارکنان بسوی خداست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش سپس به تشریح نقش روحانیت و رسالت ذاتی آنان در حوزه جنگ نرم پرداخت و مواردی را دراین خصوص عنوان کرد.

وی همچنین ضمن تشریح اقدامات انجام شده در خصوص برگزاری دهمین گردهمایی روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی ارتش یادآور شد: مقدمات برگزاری این گردهمایی پیشتر با برگزاری همایش های مرتبط درسطح ادارات تابعه صورت گرفته بود که روز گذشته (یکشنبه) روحانیون حاضر در این گردهمایی، محضر مبارک رهبر فرزانه انقلاب شرف یاب شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار