امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67562
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام شامگاه امروز (دوشنبه) در مراسم اختتامیه ششمین نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی در هتل استقلال تهران، اظهار داشت: در این نشست مباحث بسیار خوبی ارائه شد و هم‌اندیشی صورت گرفته نتایج خوبی را رقم زد.

وی افزود:‌ مشارکت‌کنندگان نشست شورای عالی مجمع جهانی بیداری اسلامی بر اهمیت مسئله فلسطین به عنوان موضوع محوری جهان اسلام و ضرورت حمایت همه جانبه از مقاومت و ایستادگی مردم فلسطین تأکید کردند و همچنین فلسطین و مسجدالاقصی را از چنان ظرفیت بالایی در میان امت اسلامی برشمردند که می‌توان آن را نماد وحدت مسلمین به شمار آورد.

ولایتی با بیان اینکه وحدت اصلی‌ترین نیاز امت اسلامی در شرایط کنونی است، خاطرنشان کرد: پرهیز از تفرقه و مقابله با هرگونه حرکت‌های افراطی و تکفیری وظیفه عمومی همه مسلمانان است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: جنبش بیداری اسلامی با پویایی توانسته است موفقیت‌های بسیاری را رقم زند و الگوهای موفقی را در نظام‌سازی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی خلق کند.

وی ادامه داد: روند رو به رشد بیداری اسلامی چنان است که نه به هنگام پیروزی دچار غرور و ایستایی می‌شود و نه به هنگام مواجهه با مشکلات یأس و ناامیدی بر آن غلبه می‌کند؛ بنابراین ایجاد رابطه تکاملی میان اجزای مختلف جنبش بیداری اسلامی موجب تقویت آن خواهد شد.

ولایتی با تأکید بر اینکه همه دست‌اندرکاران جنبش بیداری اسلامی در اجزای مختلف آن به ضرورت بهره‌گیری از تجربیات یکدیگر وقوف کامل دارند، گفت: مقابله با تحجر و واپس‌گرایی و همچنین رویارویی با اندیشه‌های التقاطی نیز از جمله ضرورت‌هایی است که جنبش بیداری اسلامی به آن توجه دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار