امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67563
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه موضوع قاچاق کالا و ارز همواره یکی از دغدغه های مسئولین کشور بوده است گفت: ورود کالاهای قاچاق به کشور موجب نابودی تولید داخلی می شود و امکان رقابت را از تولیدکنندگان داخلی می گیرد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تصویب و ابلاغ قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بر لزوم تهیه آیین نامه های مربوطه تاکید کرد و از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواست برنامه ای جامع که وظایف دستگاه ها و بخشهای مختلف را مشخص نماید ، برای سال 93 تدوین کند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه مبارزه همه جانبه با قاچاق کالا و ارز باید از مسیرهای مختلف همچون مبارزه اقتصادی و مقابله از طریق اقدامات قضایی و انتظامی دنبال شود، خاطرنشان کرد: با تجارب و سوابق درخشان رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انتظار می رود در آینده شاهد عملکرد قابل قبولی از سوی ستاد باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی معاون اول قوه قضائیه نیز در این جلسه با بیان اینکه قاچاق کالا و ارز، تولید ملی و استقلال اقتصادی کشور را با مخاطره روبرو می کند گفت: مبارزه جدی با قاچاق نیازمند تدوین برنامه ای جامع است که وظایف و جزئیات لازم در آن لحاظ شده باشد.

محمدرضا باهنر نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به تصویب قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز آماده کمک به دولت و قوه قضائیه است و برای اصلاح و تصویب سایر قوانین و مقررات لازم آمادگی دارد.

در این جلسه رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت قاچاق در کشور ، با اشاره به اینکه درصد قابل توجهی از قاچاق متاثر از فرایندهای رسمی نظیر نحوه ورود و خروج کالا و مباحث مربوط به گمرکات و تعرفه کالاهاست ، گفت: اگر فرایندهای مربوطه اصلاح ، روانسازی و شفاف سازی شود ، بخش قابل توجهی از قاچاق در کشور متوقف خواهد شد.

در این جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخته شد و اعضای ستاد پیشنهادات و راهکارهای مختلف را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند و مقرر شد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه به ابلاغ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، نسبت به تدوین آیین نامه‌های اجرایی این قانون و برنامه‌ای جامع و کامل برای سال 93 اقدام نماید.

در این نشست همچنین گزارشی از آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی و جزئیات مربوط به تحقیقات صورت گرفته اخیر ارائه شد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار