امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67570
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، در حالی مسئله مذاکره با طالبان و نشستن همه گروه‌های مخالف دولت اسلام ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، در حالی مسئله مذاکره با طالبان و نشستن همه گروه‌های مخالف دولت اسلام آباد پای میز مذاکره طی ماه‌های اخیر عینیت نیافته است که بتازگی کمیته امنیت ملی پاکستان اعلام کرد، با برخی گروه‌های وابسته به شبه نظامیان طالبان که حاضر به گفتگوی علنی نیستند، تلاش خواهد کرد مذاکرات مخفیانه را انجام دهد.
 
در گزارشی که کمیته امنیت ملی پاکستان در همین خصوص منتشر کرده است، آمده است که تسلط بر طالبان و تمام گروهای شبه نظامی برای شرکت در مذاکرات صلح امکان پذیر نیست و از این روی سعی داریم بطور مخفیانه با برخی از این گروه‌ها برای پیوستن به مذاکرات رابطه برقرار کنیم.

همچنین کمیته امنیت ملی پاکستان به این نتیجه رسیده که نمی‌توان در آن واحد با تمام گروه‌های وابسته به طالبان مذاکره کرد بنابراین باید به طور جداگانه با هر یک از این گروه‌ها وارد مذاکره شد که این مسئله زمان بر، اما مثمر ثمر خواهد بود.

اعلام مذاکرات مخفیانه با گروه‌های تندرو و مخالف دولت در حالی است که عملیات‌های تروریستی اخیر نشان می‌دهد، حتی خود طالبان هم بر تمام گروه‌های شبه‌نظامی مسلط نیستند.

همچنین گفته می‌شود، ارتش تصور می‌کند طالبان خواهان مذاکره نیستند به همین علت در مذاکرات صلح شرکت نکرده و همه چیز را به دولت سپرده است.

«اشتیاق احمد» کارشناس امور دفاعی پاکستان معتقد است پاکستان برای کنترل طالبان زمان زیادی را از دست داده است و باید قبل از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان درباره نحوه کنترل آنان تصمیم‌گیری کند.

این در حالی است که تیم‌های مذاکره‌کننده دولت و طالبان پاکستان پس از یک ماه وقفه با یکدیگر دیدار و درباره شروع دور جدید مذاکرات صلح توافق کردند.
انتهای پیام/ز
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها