امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 23
۱۰:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67580
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۹
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع میزبانی ضعیف تیم‌های عربستانی و مشکلاتی که برای تیم ملی ایران و نمایندگان کشورمان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع میزبانی ضعیف تیم‌های عربستانی و مشکلاتی که برای تیم ملی ایران و نمایندگان کشورمان در سفر به عربستان به وجود می‌آید موضوعی قدیمی و کاملا تکراری است.

اهالی فوتبال ایران به خوبی آموخته‌اند که مقابله با حریفان عربستانی فقط به مستطیل سبز محدود نمی‌شود بلکه باید خود را برای مقابله با حاشیه‌ها و جوسازی‌هایی که ‌خارج از میدان صورت می‌گیرد نیز آماده کنند.

هنوز معطلی 8 ساعته پرسپولیس در فرودگاه جده در سال 89 برای دیدار مقابل الاتحاد، معطلی استقلال در سال92 در فرودگاه برای دیدار مقابل الهلال، معطلی سپاهان در سال 92 برای دیدار مقابل الاهلی و معطلی‌‌های تکراری سایر نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا مقابل این حریفان از اذهان اهالی فوتبال پاک نشده است.

بحث انگشت‌نگاری و چشم نگاری نیز پای ثابت این جوسازی‌ها است و همواره در فرودگاه عربستان این مشکلات برای نمایند‌ه‌های ایران به وجود می‌آید.

همین دو سال قبل بود که بعد از تساوی سپاهان و الهلال سامی الجابر به آب‌های معدنی اصفهان ایراد گرفت و اعلام کرد این آب‌ها مسموم است و آنها را برای آزمایش به عربستان برد.

البته بعد از آزمایش آب‌ها مشخص شد تنها چیز مسموم تفکر غیر حرفه‌ای مسئولان عربستان و باشگاه الهلال بود که بی دلیل جوسازی کردند. همان زمان AFC نیز نسبت به این رفتار غیر حرفه‌ای واکنش نشان داد.

دو هفته قبل باشگاه الاتحاد عربستان برای دیدار با تراکتورسازی و باشگاه الشباب عربستان برای دیدار مقابل استقلال به ایران آمدند. هر دو باشگاه بدون هیچ مشکلی وارد ایران شدند و بهترین امکانات در اختیارشان قرار گرفت که حتی بازیکنان الاتحاد بعد از شکست یک برصفر مقابل تراکتورسازی از میزبانی ایران تشکر کردند.

با تمام این تفاسیر حالا یک روز قبل از بازی الهلال عربستان مقابل سپاهان رئیس باشگاه الهلال مصاحبه می‌کند و با توهین به ایران سفر به کشورمان را آزاردهنده می‌خواند.

انجام این صحبت درست یک روز قبل از بازی تنها مبین یک مسئله است که حریف عربستانی برای موفقیت مقابل نماینده ایران به نبرد در خارج از مستطیل سبز نیاز دارد. بیان این صحبت در حالی که ایران همواره بهترین میزبانی را از حریفان خود کرده و در نقطه مقابل عربستان بدترین شرایط را در میزبانی‌های خود به وجود آورده یک شوخی بسیار بی‌مزه و تلخ است که نیاز به یک پاسخ کوبنده و محکم دارد.

حرف رئیس باشگاه الهلال برای فوتبال و کشور ایران ذره‌ای اهمیت ندارد اما نباید این نکته را فراموش کنیم که این صحبت نیازمند سخت‌ترین برخورد است. شاید کوتاه آمدن مسئولان فوتبال ایران باعث شده تا بارها شاهد تکرار این رفتارها و صحبت‌های زننده از سوی مسئولان عربستان باشیم.

عدم برخورد جدی با میزبانی‌های ضعیف و بد حریفان عربستانی باعث شده آنها خار را در چشم دیگران ببیند و به رفتارهای غیر ورزشی خودشان بی اهمیت باشند!

حضور قدرتمندانه سپاهان در دیدار فردا مقابل الهلال عربستان و سپس پیگیری‌هایی که از مجاری قانون برای رسیدگی به این توهین انجام می‌‌گیرد می‌تواند باعث شود تا رئیس باشگاه الهلال و امثال او دیگر به خود جرات انجام چنین اظهارنظرهایی را ندهند.

در پایان امیدواریم و آرزو می‌کنیم مسئولان فوتبال ایران این‌بار با این مسئله برخورد جدی انجام دهند تا در آینده شاهد تکرار این رفتارها نباشیم.
انتهای پیام/خ
   
برچسب ها:
آخرین اخبار