امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67606
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۹
تعداد بازدید: 46
نصرالله پژمان فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره جلسه عصر امروز مجمع عمومی خانه سینما گفت: براساس ...

نصرالله پژمان فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره جلسه عصر امروز مجمع عمومی خانه سینما گفت: براساس آن‌چه قانون مشخص کرده‌است آقایان موظف هستند بر اساس اساس نامه جدید، برای تشکیل خانه سینما صنوف باید قانونی باشند و از این صنوف قانونی افرادی برای انتخابات معرفی شوند.

 

وی گفت: این صنوف هنوز مراحل قانونی را طی نکرده‌اند.

وی افزود: وقتی صنوف می‌خواهند تشکیل شوند باید اعضا خود را به مراکز رسمی تائید کننده معرفی کنند و تائیدیه‌ها را بگیرند و بعد جلسه و انتخابات را برگزار کنند. سوال ما این است که با توجه به این‌که استعلام ها صورت نگرفته است طبیعتا صنوف آمادگی برای شرکت در انتخابات خانه سینما را نخواند داشت و اگر انتخاباتی هم در این زمینه صورت بگیرد طبق قانون وجاهت نداشته و باطل است.

عضو کیمسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: طبق قانون ثبت مراکز در وزارت ارشاد این اسامی باید به ثبت وزارت ارشاد برسد. آنجا هم ملزم هستند اسامی را استعلام کنند و تایید بگیرند و ثبت بدون استعلام امکان ندارد.

 

پژمان‌فر گفت: کلیه صنوف بعد از استعلام مدارکشان اخذ می‌شود و مراحل قانونی بعدی انجام می‌گیرد و کارهایشان انجام می‌شود. طبیعتا بر این اساس اگر انتخاباتی صورت گیرد که غیر قانونی است.

پژمان فر با تاکید بر اینکه همه باید به قانون احترام بگذاریم و جلسه امروز برخلاف اساسنامه مصوب است گفت: ما انتظار داریم معاونت سینمایی که متولی این امر است احراز قوانین و تشریفات را عملی کند و بعد زمان دیگری را برای انتخابات تعیین کنند.در غیر این صورت اگر انتخابات بدون وضع قوانین صورت بگیرد مجلس موضع خواهد گرفت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار