امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67619
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۹
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مسئول مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل روز سه‌شنبه از عملکرد ایران در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، مسئول مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل روز سه‌شنبه از عملکرد ایران در مبارزه با مواد مخدر تمجید کرد و گفت میزان کشفیات پلیس ایران، «تحسین‌برانگیز» است.

«یوری فدوتوف» مدیر اجرایی دفتر مواد مخدر و جرایم سازمان ملل (UNODC) که در آستانه برگزاری نشست مبارزه جهانی با مواد مخدر در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، با وجود اعلام مخالفت با محکومیت اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر، گفت: «اما از سوی دیگر، ایران نقش بسیار فعالی در مبارزه با مواد مخدر ایفا می‌کند.»

ایران در سال 2012 مجموعا 388 تن تریاک کشف و ضبط کرده که این رقم  معادل 72درصد مجموع کشفیات این ماده در کل جهان است. فدوتوف در این مورد گفت: «این بسیار تحسین‌برانگیز است.»

با آنکه دیپلمات‌های غربی می‌گویند کشورهایی چون انگلیس و دانمارک به بهانه اعدام قاچاقچیان در ایران کمک‌های خود به دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل را متوقف کرده‌اند، اما فدوتوف می‌گوید این آژانس هیچ‌گاه تعلیق حمایت‌ها از ایران را مورد بررسی قرار نداده است.

وی می‌گوید: «فکر نمی‌کنم جامعه جهانی هم از چنین کاری استقبال کند، چراکه این کار ممکن است واکنش ایران را در پی داشته باشد و در آنصورت تمام این حجم بالای مواد مخدر که در ایران ضبط می‌شود، آزادانه راهی اروپا خواهد شد.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها