امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67644
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان ...

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: قراردادی که اخیرا از سوی شهرداری تهران با کشور چین درباره واگن بسته شده، کاملا با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی مغایرت دارد.

وی با بیان اینکه امروز کارخانه‌های واگن‌سازی ما در اراک و سایر شهرهای کشور با بحران عدم مشتری مواجهند، تصریح کرد: با اینکه ما کارخانه‌های واگن‌سازی مدرنی داریم چرا باید شهردار محترم تهران که ما وی را یک نیروی ارزشی می‌دانیم باید قراردادی را در خصوص تهیه و تأمین واگن با چین امضا کند آن هم واگن‌های دست دوم چینی.

آصفری همچنین تصریح کرد: اگر توجیه آقایان این است که این در ازای پول نفتی است که ما از آنها می‌خواهیم باید گفت که این موضوع نیز قابل قبول نیست.

وی اضافه کرد: امروز کارخانجات واگن‌سازی به دلیل عدم مشتری با کاهش نقدینگی و تعدیل نیرو مواجهند لذا بهتر است آقای قالیباف این موضوع را به صورت جدی کأن‌لم‌یکن تلقی کند چرا که کاملا با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تولید ملی مغایر است.

آصفری از قالیباف خواست از کارخانه‌های واگن‌سازی کشور بازدید کند تا توانایی تولیدات داخلی جمهوری اسلامی ایران را از نزدیک مشاهده کند.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در همین زمینه از شهردار تهران به کمیسیون اصل 90 مجلس شکایت کرده‌ام.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها