امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67645
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: یک فروند لنج صیادی ایرانی که در محدوده آبهای آزاد مشغول به صیادی بود توسط دزدان دریایی مورد حمله قرار گرفت و دزدان دریایی ضمن وارد کردن صدمات، کلیه اقلام موجود در لنج اعم از مواد غذایی، سوخت و اموال ارزشمند لنج را ربوده و با هدایت لنج به نقطه نامعلوم در دریا آن را رها و گریختند.

جره افزود: به دنبال اعلام مالک لنج صیادی به نیروی دریایی مبنی بر مفقود شدن لنج و عدم برقراری ارتباط، تیم امداد و نجات ناوگروه بیست ونهم پس از یک هفته جستجو در محدوده احتمالی مفقود شدن، موفق به یافتن لنج سرگردان شده که 14 خدمه لنج را پس از ارائه خدمات مورد نیاز به سواحل ایران منتقل و به کمک منطقه سوم نیروی دریایی لنج را به صاحب خود بازگرداندند.

وی اظهار داشت: طی چند روز گذشته نیز یک فروند کشتی تجاری ایرانی که به علت نقص فنی در مسیر متوقف شده بود نیز مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفت که با هوشیاری و اقدام به موقع تیم محافظ کشتی و حضور ناوگروه بیست و نهم دزدان دریایی متواری و تیم فنی نیروی دریایی نیز با ارائه کمک فنی نقص کشتی تجاری مرتفع و تحت حمایت ناوگروه به صوب مقصد عزیمت کرد.

مالک لنج وکلیه خدمه زحمتکش لنج نیز از اقدام به موقع ناوگروه نداجا و نجات جان آنها از سرگردانی و مرگ قریب الوقوع که ناشی از عدم وجود مواد غذایی بویژه آب شیرین و سوخت جهت تحرک لنج بوده قدردانی کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار