امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67649
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رساین ریاست‌جمهوری دومین جلسه مجمع حقوقدانان حقوق اساسی شامگاه (دوشنبه) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رساین ریاست‌جمهوری دومین جلسه مجمع حقوقدانان حقوق اساسی شامگاه (دوشنبه) با همت معاونت حقوقی ریاست جمهوری و به ریاست الهام امین‌زاده و با حضور اساتید برجسته حقوق اساسی دانشگاه‌های تهران برگزار شد.

در این نشست موضوع نظارت بر حسن اجرای قانون اساسی که بر اساس اصل 113 این قانون، مسئولیت آن بر عهده رییس‌جمهور قرار داده شده است، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

الهام امین‌زاده معاون حقوقی رییس‌جمهور در این جلسه در سخنانی با بیان اینکه در کشورهای مختلف با توجه به نوع سیستم حکومتی‌شان، نهاد خاصی بر حسن اجرای قانون اساسی نظارت دارد، اظهارداشت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نظارت بر اجرای قانون اساسی را به رییس‌جمهور محول کرده است و با توجه به اینکه بعد از مقام معظم رهبری، عالی‌ترین مقام اجرایی کشور رییس جمهور است، رییس قوه مجریه مسئولیت نظارت بر حسن اجرای قانون اساسی را بر عهده دارد.

معاون حقوقی رییس‌جمهوری با اشاره به لزوم اتخاذ راهکارهای عملیاتی برای اجرایی شدن مفاد قانون اساسی خاطرنشان کرد: آقای روحانی نیز خواستار نتایج عملی جلسات مجمع حقوقدانان در رابطه با چگونگی اجرای اصول قانون اساسی است.

وی همچنین با اشاره به تعامل مفید معاونت حقوقی رییس‌جمهور با مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، دیوان عدالت اداری، قوه مقننه و قوه مجریه و اعلام آمادگی آنها برای همکاری در این رابطه گفت: معاونت حقوقی رییس جمهوری در جهت بررسی و اجرای اصل 113 قانون اساسی در فضایی آرام و سازنده حرکت می‌کند.

در این نشست شماری از اساتید برجسته حقوق پیشنهادات و دیدگاه‌های خود را در خصوص راهکارهای بررسی و اجرای اصل 113 قانون اساسی مطرح کرده و به بحث و تبادل نظر پرداختند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها