امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67657
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان امروز (سه‌شنبه) در همایش ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان امروز (سه‌شنبه) در همایش بین‌المللی «نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی» که در بیان همایش‌های بین‌المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: بیداری اسلامی با امام خمینی و انقلاب اسلامی آغاز شد.

وی به جمله امام مبنی بر اینکه من امیدهای بزرگی به این نهضت بسته‌ام، اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران دین را از نو بنیان گذاشت و نقش بسیاری در زنده‌کردن و اجرایی کردن عزت، استقلال و مقاومت داشت.

معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران راه‌حل‌های زیادی به مردمی که در زمینه‌های مختلف سختی داده بودند، داد.

نعیم‌ قاسم به 8 سال دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: جنگ تحمیلی برای القای حضور اسلام بدست صدام صورت گرفت و همچنین خاموش کردن انقلاب اسلامی نیز در دستور کار بود، اما مردم دنیا توانستند از رویکردهای آن برداشت کنند.

وی معتقد است که استکبار جهانی به دنبال بازدارندگی ایران از سلاح اتمی نیست، بلکه می‌خواهند ایران را از پیشرفت علمی باز دارند، چرا که آنها خودشان هم می‌دانند که ایران به دنبال دستیابی به بمب هسته‌ای نیست.

وی ادامه داد: با حکمت مسئولان بویژه امام خامنه‌ای و از خودگذشتگی مردم ایران، دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران ادامه دارد و حضور ایران در معادلات بین‌المللی و جهانی استمرار خواهد داشت.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد:‌ ایران به دنبال قدرت در مقابل نظام‌های فاسد منطقه ایجاد کند که قطعا در این معرکه پیروز خواهد شد.

نعیم قاسم ادامه داد: مستکبران در مقابل جنبش مقاومت در منطقه ایستادند و مقاومت را نوعی تروریست توصیف می‌کردند. که هدف صهیونیستی و آمریکا تثبیت رژیم صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه منطقه در زیر پای اسرائیل منفجر خواهد شد، گفت:‌سرزمین فلسطین از بحر تا نهر است و این مسئله در عمل به اثبات رسیده است.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت: ما اگر یاد بگیریم که فکری بسازیم که قابل اجرا باشد و برای اجرای آن تلاش کنیم، می‌توانیم در میدان عمل معادله را در منطقه تغییر دهیم.

وی تصریح کرد: آنها می‌خواهند که فلسطین اردوگاه بزرگی باشد که هرگاه رژیم صهیونیستی اراده کند برق و آب آن قطع و به وسیله کمک‌های بین‌المللی اداره شود.

نعیم قاسم به مسائل سوریه نیز اشاره و تصریح کرد:‌در سوریه نه معارضین نظام وجود دارد و نه خواهان حقوق انسان، بلکه آنان به دنبال ساخت سوریه‌ای هستند که جزئی از اسرائیل باشد.

به گفته معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان مسائل در سوریه راه‌حل سیاسی دارد اما این پیشنهاد را رد کردند که نتیجه آن کشتار و خارج کردن قلب‌ها و پاره کردن شکم‌ها شد.

وی در پایان تاکید کرد: راه‌حل سیاسی سوریه باید توسط مردم سوریه شکل بگیرد نه اینکه از سوی جهت‌هایی باشد که می‌خواهند از طریق سیاسی چیزهایی بدست بیاورند که نتوانستند برداشت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها