امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۲۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67668
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جزئیات جلسه امروز کمیسیون متبوعش را تشریح کرد.

وی اضافه کرد: عدم عمل مصوبه مجلس مبنی بر پرداخت 20 ریال در قبال واردات هر نخ سیگار خارجی که باید نیمی از آن به وزارت علوم و نیمی دیگر به وزارت آموزش و پرورش اختصاص یابد موضوع نخستی بود که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.

سلیمی با بیان اینکه قانون پرداخت بخشی از هزینه سیگارهای وارداتی به وزارتخانه‌های خارجی تا کنون محقق نشده است، گفت: در این جلسه بحث‌های لازم در اینباره صورت گرفت و قرار شد این قانون اجرایی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مورد بحث دومی که در جلسه امروز کمیسیون مورد بحث قرار گرفت اظهار داشت: بحث دوم درباره اختصاص 100ریال از افزایش قیمت گاز به وزارت آموزش و پرورش برای تجهیز وسایل سرمایش و گرمایشی مدارس بود؛ طبق قانون باید 200میلیارد به این موضوع اختصاص می‌یافت اما تا کنون فقط 100میلیارد آن عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد خزانه در قبال پرداخت مبالغ ذکر شده کوتاهی کرده است خاطرنشان کرد: مسئولان خزانه می‌گفتند ما از درآمد 1600میلیاردی فقط 1000میلیارد کسب کردیم اما طبق گزارش‌های ما رقم‌های درآمدی بیش از این است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه خزانه باید به صورت جدی‌تر وارد مباحث شود، گفت: شنبه هفته آینده طی جلسه‌ای عملکرد خزانه در اجرای دو قانون یاد شده را پیگیری خواهیم کرد.

سلیمی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس در بیان جزئیات جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات خانه ملت، گفت: بحث تخصیص پائین اعتبارات به اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در جلسه امروز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: عدم تخصیص اعتبارات باعث پدید آمدن مشکلاتی برای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شده است که به همین دلیل کمیسیون آموزش برای تخصیص اعتبارات لازم به معاونت نظارت و برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور نامه خواهد نوشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار