امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67669
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعد‌الله زارعی کارشناس مسائل بین‌الملل در حاشیه همایش بین‌‌المللی «نقش ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سعد‌الله زارعی کارشناس مسائل بین‌الملل در حاشیه همایش بین‌‌المللی «نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی»‌ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیداری اسلامی یک جریان و روند فرهنگی اجتماعی است که البته تحت تأثیر رخدادهای سیاسی نیز قرار می‌گیرد.

وی افزود: در واقع این رخدادهای سیاسی به منظور روی کار آمدن و یا سقوط گروه سیاسی خاصی در یک کشور تعریف نمی‌شود اما تأثیرگذار است.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر اینکه بالندگی و تداوم بیداری اسلامی باید در تداوم مبارزات ضد غربی مردم مسلمان باشد، گفت: توجه و گرایش به اسلام را نیز باید از بالندگی و تداوم بیداری اسلامی ارزیابی کرد و با این شاخص معتقدم بیداری اسلامی در منطقه اگر چه در تأثیرات اتفاقات در تحولات منطقه عربی قرار گرفته است اما کماکان در جریان این مناطق تداوم دارد.

زارعی ادامه داد: به نظر می‌رسد در آینده شاهد به نتیجه رسیدن این بیداری اسلامی که پدیده فرهنگی و اجتماعی است در عرصه سیاسی باشیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره تلاش غرب برای ورود به مسائل داخلی کشورمان گفت: غربی‌ها احساس می‌کنند که در یک نقطه ممتاز ایستاده‌اند و آن نقطه ممتاز احتیاج ایران به مذاکره است.

این کارشناس امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: بر اساس موضوع احتیاج ایران به مذاکره، غربی‌ها فشار می‌آورند که سایر پرونده‌های خود را با ایران حل و فصل کنند اما راه‌حل این قضیه این است که طرف ایرانی در عمل اثبات کند که هیچ اشتیاقی به مذاکره ندارد.

زارعی تأکید کرد که ایران اهل مذاکره است اما عجله‌ای در مذاکره و به توافق رسیدن ندارد؛ متأسفانه چیزی که ما امروز از سوی تیم ایرانی شاهد هستیم مسیر معکوس است که به عقیده من این مسیر معکوس ما را به نتیجه مورد نظر که آقایان برای ما طراحی کرده‌اند، ختم نمی‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها