امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67679
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 30
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بیان جزئیات ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بیان جزئیات جلسه امروز کمیسیون متبوعش، گفت: عکس‌العمل تند و شدید اعضای کمیسیون به اقدام خارج از عرف دیپلماتیک اشتون مبنی و ملاقات با برخی عوامل فتنه و مسئله‌دار آغازگر جلسه امروز بود. اعضای کمیسیون ضمن محکوم کردن شدید اقدام مذکور، خواستار پاسخگویی وزارت خارجه شد. وی افزود: کمیسیون نسبت به عدم توجه وزارت خارجه به تذکر قبلی کمیسیون مبنی بر مراقبت مسئولان و جلوگیری از تکرار اتفاق در سفر هیأت پارلمانی اروپا رخ داد به شدت اعتراض داد. کمیسیون بعد از موضوع ملاقات با فتنه‌گران در سفارت یونان، تذکرات لازم را به وزارت خارجه داده بود و پیشنهاداتی را هم ارائه کرده بود.

وی همچین با اشاره به حضور مدیرعامل شرکت «پنها» در جلسه کمیسیون امنیت خاطرنشان کرد: آقای احمدآبادی مدیرعامل این شرکت ضمن حضور در جلسه کمیسیون، گزارشی از فعالیت‌های این شرکت و موفقیت‌های پشتیبانی و نوسازی هلیکوپتر ایرانی ارائه کرد و درخواست بازدید از مرکز مذکور را از اعضای کمیسیون داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه اظهار داشت: در پایان جلسه امروز کمیسیون امنیت مصوب کرد که اولا پیرو نامه قبلی کمیسیون به وزارت امور خارجه، نامه دیگری به وزارت امور خارجه ارسال و دلیل رعایت نشدن توصیه‌ها و تذکرات خواسته شود.

نقوی حسینی اضافه کرد: همچنین کمیسیون تصویب کرد تا در کمیته ویژه‌ای قیمت بررسی چرایی و چگونگی ملاقات اشتون با برخی عوامل فتنه 88 تشکیل و موضوع را حقیقت‌یابی کند که آیا ملاقات مذکور برنامه‌ریزی بوده یا خیر و چه کسانی و چه دستگاه‌هایی در این موضوع کوتاهی کرده‌اند و آقایان جوکار و نقوی حسینی به عنوان اعضای کمیته انتخاب شدند.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: در پایان کمیسیون بیانیه‌ای مبنی بر محکوم نمودن دیدار اشتون با برخی از عوامل فتنه صادر کرد.

براساس این گزارش، متن بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در محکومیت دیدار اشتون با برخی عوامل فتنه بدین شرح است:
بسمه‌تعالی

سیاست دولت مبنی بر گسترش روابط با کشورهای دنیا، سیاستی منطقی و مورد حمایت است و در عین حال سیاست مذکور باید برپایه عزت ملت و نظام و عدم دخالت در امور داخلی و بر اساس احترام متقابل باشد.

ملاقات خانم اشتون با برخی معاندین و عوامل فتنه، اقدامی خارج از عرف دیپلماتیک و دخالت آشکار در امور داخلی کشور است. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این اقدام مداخله‌گرایانه اشتون را به شدت محکم نمود و وزارت امور خارجه را مسئول مستقیم آن می‌داند و از وزارت امور خارجه قویاً می‌خواهد از اقدامات غیرقابل و تحمل و مداخله‌گرایانه هیأت‌هایی که به کشورمان سفر می‌کنند جلوگیری نماید.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها