امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67682
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز آخرین جلسه شورای عالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1392 برگزار شد، درخصوص مصوبات این جلسه، اظهار داشت: با توجه به نگرانی‌ها و دغدغه‌های مقام معظم رهبری در عرصه فرهنگ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع را مورد توجه قرار دادند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پرداختن به مسائل فرهنگی، رسیدگی به آسیب‌های فرهنگی و اولویت دادن به آنها از منظر مهندسی فرهنگی و همچنین تحقق اجزا و بخش‌های مورد تاکید در سند مهندسی فرهنگی از مهمترین محورهای مورد بحث در این زمینه بود.

وی با مهم برشمردن رفع نگرانی‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ افزود: در سال آینده و در جلسات بعدی نیز، شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوعات توجه خاص خواهد داشت.

مخبر دزفولی در ادامه گفت: حجت‌الاسلام والمسمین روحانی نیز ضمن تاکید بر اهمیت موضوعات فرهنگی، سنگینی بار موضوعات مرتبط با عرصه فرهنگ بر دوش شورای عالی انقلاب فرهنگی را مورد توجه قرار داد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: روحانی همراهی شورای عالی انقلاب فرهنگی با حوزه‌های علمیه و صاحب‌نظران برای حل مسائل فرهنگی و رفع دغدغه‌ها و نگرانی‌های مقام معظم رهبری را مورد تاکید قرار داد که با برنامه‌ریزی در این زمینه‌ها این موضوعات با اولویت در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی قرار گیرند.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در ادامه تصریح کرد: هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری را برای عضویت در هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی به جای مرحوم دکتر حبیبی پیشنهاد داده بود.

مخبر دزفولی ادامه داد: این موضوع در این جلسه بررسی شد و حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری با رای اکثریت شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌عنوان عضو هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه از تایید انتخاب تعدادی از روسای دانشگاه‌های کشور در این جلسه خبر داد.

مخبر دزفولی گفت: بنا بر پیشنهاد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حسین سلیمی به‌عنوان رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، حجت‌الاسلام والمسلمین دیرباز به‌عنوان رئیس دانشگاه قم، محمد کافی به‌عنوان رئیس دانشگاه اراک، محمدجواد فدائی فتح‌آبادی به‌عنوان رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان، حمید محمدزاده به‌عنوان رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران و علی برخورداری به‌عنوان رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران موفق به کسب رای اعتماد از شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: همچنین به پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ سید جواد حاجی میراسماعیل به‌عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، مهدی شادنوش به‌عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان موفق به کسب رای اعتماد از شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه از ارائه گزارش شورای تحول و ارتقای علوم انسانی پیرامون فعالیت‌های عملکرد این شورای تخصصی در جلسه امشب خبر داد و گفت: تفصیل این گزارش در روزهای آینده در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

مخبر دزفولی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون مهمترین دستاوردهای شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1392 و اولویت‌های این شورا برای سال آینده، اظهار داشت: به نتیجه رسیدن بخش عمده سند مهندسی فرهنگی، تصمیم‌سازی‌های مهم در عرصه علم و فناوری نظیر اسناد ذیل نقشه جامع علمی کشور مانند؛ سند سلول‌های بنیادین، سند گیاهان دارویی و طب سنتی، سند هوافضا و... از اقدامات راهبردی شورای عالی انقلاب فرهنگی در عرصه علم و فناوری در سال اخیر هستند.

وی افزود: بخش‌های مربوط به مسائل مبتلا به عرصه‌های علم و فرهنگ کشور مانند تحولات مرتبط با دانشگاه‌ها و مدیریت‌های جدید آن و همین‌طور در عرصه‌های فرهنگی نظیر کتاب که نظم و سامان خود را در سال اخیر پیدا کردند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به اتمام رساندن سند مهندسی فرهنگی با تصویب نگاشت نهادی آن و تشکیل ستاد راهبری مهندسی فرهنگی کشور با مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط مهمترین برنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای سال آینده است که اگر این اتفاق بیافتد همانند عرصه علم و فناوری در عرصه فرهنگ نیز شاهد هم‌افزایی و موفقیت خواهیم بود.

مخبر دزفولی گفت: تصویب اسناد فرهنگی مورد نیاز برای شتابدهی به ساماندهی در حوزه فرهنگی نظیر سند سینما، سند موسیقی، ضوابط نوشت‌افزار و اسباب‌بازی و موضوع مالکیت فکری از موضوعات مهم برای بررسی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال آینده هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها