امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67688
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - زهرا زنگنه: کمک به نیازمندان سنت حسنه‌ای است که با شنیدن نامش روحیه و انرژی فزاینده‌ای نثارت می‌کند ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - زهرا زنگنه: کمک به نیازمندان سنت حسنه‌ای است که با شنیدن نامش روحیه و انرژی فزاینده‌ای نثارت می‌کند فرصتی که افراد توانمندی که دستشان به دهانشان می‌رسد و می‌دانند که با دست به جیب شدن می‌توانند دل‌هایی را شاد و لب‌هایی را خندان کنند؛ قدم برمی‌دارند و یا علی می‌گویند، امسال در قم نیز این سنت به مدت یک هفته با نام جشنواره نیکوکاری برگزار شده و کار به قدری ارزشمند است که در صورت انجام درست می‌تواند حس زندگی را به بسیاری از خانواده‌ها هدیه کند.

استحکام و قوت جامعه سالم و پایدار با کاهش دغدغه افراد نیازمند میسر می‌شود و آرامش روانی و جسمی عمومی در گرو حمایت و کمک توانمندان به نیازمندان است. در جامعه ما و در شهر قم به علت حضور باور و عقیده‌ای قلبی این امر بسیار به چشم می‌خورد.

به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی قم، مردم قم طی 11 ماه گذشته 200 میلیارد ریال کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را که شامل صدقه، کمک به ایتام و ... بود به کمیته امداد امام خمینی اهدا کردند.

کمیته امداد امام خمینی در قم از متولیان کمک به نیازمندان است که قدم برداشته تا بدین وسیله حمایت‌های خود را از نیازمندان به کار بگیرد.

طبق گفته عبدالله جلالی جشنواره نیکوکاری در قم به مدت یک هفته برگزار شده و هدف از برگزاری این جشنواره توانمندسازی خانواده‌های نیازمند است.

دیدن لبخند روی لبان کودکان نیازمند و یتیم زندگی و نیرویی خارق‌العاده نصیب آدمی می‌کند و به راحتی می‌توانی طعم امید را از این لبخندها احساس کنی. حضور عده‌ای که می‌آیند و آستین همت را بالا می‌زنند وجدآور است با این کار نه تنها خود را بیمه می‌کنند بلکه طعم شیرین زندگی را به نیازمندان می‌چشانند.

یکی از خیران که به قول خودش دستش به دهانش می‌رسد و خدا در زندگی همیشه مراقبش بوده است، می‌گوید: موفقیت و سلامت خود و خانواده‌ام را مدیون دعاهای کسانی می‌دانم که همواره تا جایی که توانسته‌ام از یاری رساندنشان دریغ نکرده‌ام، کمک به افراد نیازمند در لایه لایه‌های زندگی‌ام تاثیر داشته و دارد.

عبدالله جلالی به 60 پایگاه فعال برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی اشاره می‌کند و می‌گوید: در این پایگاه‌ها کمک‌ها اعم از نقدی و غیرنقدی دریافت می‌شود و مساجد و مدارس نیز برای انجام این کار حسنه آماده هستند.

در قرآن و احادیث کمک به نیازمندان بسیار سفارش شده است و پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند: «هر کس دل مومنی را شاد کند، مرا شاد نموده و هر که مرا شاد نماید خدا را شاد کرده است» پس زمانی که می‌دانیم خداوند با این عمل به ظاهر کوچک ما چقدر شاد می‌شود به طور حتم به دور از انصاف است که شادی خالق توانا را از دست بدهیم.

کمک به مستضعفان مدتی است در راس امور مسئولان قرار گرفته است و اینک جشنواره نیکوکاری قدمی دیگر است که می‌تواند باری از دوش این قشر ضعیف جامعه بردارد و امید است که این کمک‌ها به دست نیازمندان واقعی برسد و دردی از درد آن‌ها دوا کند.

تصور کن اگر نیازمند بودی در آخرین روزهای سال در صورت دریافت چه هدیه‌ای و با چه کیفیتی شاد می‌شدی پس بدان خواهر و برادرانت نیز مانند تو و از جنس تو هستند پس آنچه را که دوست داری و برایت ارزشمند است، هدیه کن.

مدیرکل کمیته امداد خمینی قم در این خصوص می‌گوید: حمایت‌های نقدی از اولویت برخوردار است و در صورتی که فردی قصد کمک کالایی را دارد بهتر است اجناس و اقلامی را هدیه کند که شان و منزلت خانواده‌های نیازمند زیر سئوال نرود.

جلالی معتقد است: در این خصوص باید فرهنگ‌سازی شود تا خیرین و توانمندان در وهله نخست دوستان و نزدیکان خود را حمایت کنند و در مرحله بعد به داد دردمندان برسند.

زمانی که مردم را از خود و خود را از مردم بدانی به یقین کمک و حمایت شیرین و لذت‌بخش خواهد بود چراکه همه از یک خانواده هستیم و زیر یک سقف زندگی می‌کنیم البته گاهی همدلی با کسی که نیازمند است نیز برابر با کمک مالی تاثیرگذار خواهد بود.

ای کاش کمک‌ها تنها به ماه‌ها و روزهای خاصی محدود نشود؛ همه روزها باید به یاد یتیمان و نیازمندان بود؛ ای کاش روزی برسد که هیچ نیازمندی در کوچه و برزن از روی نداری و نیاز سد راهت نشود؛ اگر توانمندان و آن‌هایی که می‌توانند کاری انجام دهند به سهم خود دست به جیب شوند و یا علی بگویند این امر محقق می‌شود.

انتهای پیام/78008/م/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها