امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67711
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام عبدالکریم فرحانی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اشاره به وجود ستاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام عبدالکریم فرحانی پیش از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اشاره به وجود ستاد پذیرش حوزه‌های علمیه کشور از اول مهر 92 اظهار کرد: این ستاد برای ساماندهی پذیرش سال تحصیلی 94ـ93 فعالیت خود را آغاز کرد.

وی خاطرنشان کرد:‌ سیاست اصلی این ستاد به‌گزینی واجدان شرایط با رعایت اصل کیفی‌گزینی متقاضیان ورود به حوزه‌های علمیه است به همین دلیل این ستاد در ابتدا وضعیت مدارس علمیه کشور را مورد بررسی قرار داده است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه عنوان داشت:‌ با توجه به مجموع مدارس علمیه کشور، 426 مدرسه بلند مدت و کوتاه مدت اجازه پذیرش دارند و تقریبا 10 درصد مدارس کشور به واسطه بررسی که ستاد انجام داد مجاز به پذیرش طلبه در سال تحصیلی 94ـ93 نشدند.

وی یادآور شد:‌ در ارزیابی عملکرد این مدارس محورهای آموزشی، پژوهشی،‌ تهذیبی و تبلیغی مبنای کار بود و این به معنای آن است که مدارسی که از شرایط آموزشی، تهذیبی و پژوهشی و تبلیغی برخوردار بودند با نظری که افراد در مدیریت‌های استانی داشتند، انتخاب شدند و امکان پذیرش گرفتند.

فرحانی ادامه داد: بر همین اساس 426 مدرسه در سال تحصیلی 94ـ93 با ظرفیت 17 هزار و 473 نفر امکان پذیرش دارند.

وی یادآور شد: این سخن الزاما به این معنا نیست که این ظرفیت را تکمیل کنیم زیرا سیاست ما در واحدهای آموزشی و انتخاب علاقه‌مندان ورود به حوزه کیفی‌گزینی و به‌گزینی است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه از آغاز ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه از یکم بهمن خبر داد و افزود: ثبت‌نام افراد تا 25 اسفند با مشارکت 33 ستاد پذیرش در سطح استان‌ها ادامه دارد و تاکنون 15 هزار نفر ثبت‌نام کردند.

وی عنوان داشت: به منظور جذب علاقه‌مندان، ثبت‌نام برای ورود به حوزه‏‌‏های علمیه از 16 فروردین 93 به مدت یک هفته تمدید می‌شود.

فرحانی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان از طریق تبلیغات عمومی، صدا و سیما، رسانه‌های مختلف، ‌مصاحبه‌ها و شرکت در سخنرانی‌های نماز جمعه، جلسات مختلف با روحانیون طرح هجرت، مسئولان آموزش و پرورش، مربیان پرورشی مدارس و حلقه‌های صالحین بسیج برای ثبت‌نام تشویق شدند.

وی با اشاره به ویژگی‏‌‏های پذیرش سال تحصیلی 94ـ93  گفت: در دو بخش بلندمدت و کوتاه‌مدت پذیرش صورت می‌گیرد.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه ادامه داد: متقاضیانی که صلاحیت لازم را دارند می‌توانند با داشتن قبولی حداقل سوم راهنمایی و حداکثر 18 سال یعنی متولدان 1375 و ارائه تعهد تحصیلی تمام وقت حداقل تا پایان سطح یک حوزه در دوره بلندمدت حوزه ثبت نام کنند.

وی خاطرنشان کرد: امسال شرایط ادامه تحصیل سفیران هدایت در مقاطع بالاتر را بر اساس مصوبات شورای عالی حوزه‌های علمیه فراهم کردیم یعنی کسانی که در سفیران شرکت می‌کنند مطمئن باشند که پس از پایان سفیران سطح دو امکان تحصیل در سفیران سطح سه برای این افراد وجود دارد.

فرحانی خاطرنشان کرد: در اختصاصات پذیرش امسال امکان ادامه تحصیل سفیران هدایت در نظام بلندمدت حوزه فراهم شده است و سفیران هدایت می‌توانند در مسیر تحصیل سفیران مقطع سطح سه سفیران را ادامه دهند.

وی یادآور شد:‌ یکی از دغدغه‌های افراد این بود که آیا امکان انتقال به نظام بلندمدت و امکان تحصیل در نظام بلندمدت حوزه فراهم شده که شورای عالی مصوبه خوبی در این زمینه داشت و بر اساس جداول تطبیق این دو نظام امکان ادامه تحصیل را فراهم کرده است.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه عنوان داشت: آزمون پذیرش سال تحصیلی 94ـ93 در تاریخ 29 فروردین ساعت 9 صبح برگزار می‌شود و نتایج اولیه آزمون بیستم اردیبهشت سال 93 از طریق معاونت آموزش حوزه‌های علمیه اعلام می‌شود.

انتهای پیام/78003/ر40/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها