امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67720
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مجتبی معظمی در آستانه برپایی هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث با اعلام این خبر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید مجتبی معظمی در آستانه برپایی هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث با اعلام این خبر افزود: دریافت گواهینامه‌های ایزو و CE طی سال‌های اخیر از سوی شرکت‌های ایرانی از رشد مناسبی برخوردار بوده است.

 وی با اشاره به اینکه صدور کالاها در بخش سلامت مانند دارو، تجهیزات پزشکی مستلزم داشتن تاییدیه‌های بین المللی از قبیل ایزو ،  CEوFDA  (سازمان غذا و داروی امریکا)، سپس ثبت در کشور مورد نظر است افزود: مهم‌ترین چالش صدور کالاهای حوزه سلامت نخست ثبت در دیگر کشورها، شناخت بازارهای هدف، رقابتی بودن کالا در بازار و سپس اطمینان از خدمات است.

 رییس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی ادامه داد: از آنجا که طی سال‌های اخیر صدور تجهیزات پزشکی و دیگر کالاهای حوزه سلامت عمدتاً به کشورهای منطقه صورت می‌گرفته برای توسعه این بازارها و دیگر بازارها نیازمند معرفی هر چه بیشتر توانمندی‌های صادراتی خود در حوزه تجهیزات پزشکی به دیگر کشورها هستیم.

وی گفت: برپایی نمایشگاه ایران هلث که بزرگ‌ترین نمایشگاه در زمینه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی به شمار می‌رود از دو بعد داخلی و خارجی دارای اهمیت است که در بخش داخلی فرصت مناسبی را برای متخصصان حوزه سلامت پدید می آورد تا ضمن ملاقات و مذاکره تجاری با تولیدکنندگان این حوزه با توانمندی‌های آنان هرچه بیشتر آشنا شوند.

معظمی تصریح کرد: در ابعاد بین‌المللی نیز نمایشگاه ایران هلث طی سال‌های اخیر با دعوت از میهمانانی از آسیا مرکزی، کشورهای همسایه و دیگر کشورهای منطقه فرصت مناسبی را در جهت معرفی توانمندی‌های تولیدکنندگان داخلی پدید آورده که باید این اقدام با توسعه ارتباطات و بازاریابی مناسب افزایش یابد.

وی افزود: انتظار می‌رود با توجه به گسترش روابط سیاسی میان ایران و دیگر کشورها و بهبود فضا در حوزه روابط بین الملل، زمینه برای گسترش حضور دیگر کشورها در نمایشگاه ایران هلث از یک سو و از سوی دیگر توسعه کیفی تولید تجهیزات پزشکی بر مبنای استانداردهای جهانی، فراهم شود.

رئیس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی ابراز امیدواری کرد با رفع تحریم‌های موجود، فرایند رجیستری(ثبت) کالاهای پزشکی ایران در دیگر کشورها به ویژه کشورهای عضو اتحادیه اروپا تسریع و ایران خود قادر به دریافت امتیاز تاسیس آزمایشگاه مرجع استاندارد تجهیزات پزشکی در کشور شود.

وی ادامه داد: هم اینک حدود 400 کارخانه تولید تجهیزات پزشکی با تاییدیه اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در کشور به فعالیت مشغولند که 20 تا 25 درصد آنها به صورت بالفعل توان صادرات محصولات خود را به خارج کشور دارند.

معظمی اظهار داشت: باتوجه به فضای مساعد به‌وجود آمده در حوزه اقتصاد و روابط بین‌الملل، انتظار می‌رود، حضور شرکت‌های تجهیزات پزشکی در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث زمینه توسعه هر چه بیشتر صادرات تجهیزات پزشکی را فراهم آورده، شاهد افزایش آمار فوق باشیم.

وی گفت: براساس هدف گذاری، تمهیدات صورت گرفته از سوی ستاد برپایی ایران هلث، وزارت بهداشت، انجمن های علمی و اتحادیه های صنفی در رسیدن به هدف های صادراتی،اقدامات مناسبی در زمینه ترغیب حضور فعالان حوزه سلامت برای شرکت در این نمایشگاه صورت گرفته که حاصل آن رشد حضور شرکت ها در نمایشگاه هفدهم نسبت به نمایشگاه  سال گذشته است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها