امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67721
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت الاسلام احمد شرفخانی با بیان اینکه طرح دست‌های مهربانی امروز در آستانه سال نو با هدف اجرای نیات واقفان خیر اندیش با ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حجت الاسلام احمد شرفخانی با بیان اینکه طرح دست‌های مهربانی امروز در آستانه سال نو با هدف اجرای نیات واقفان خیر اندیش با مشارکت نهادها و مؤسسات خیریه اجرا می‌شود، گفت: در قالب این طرح 23 میلیارد و 650 میلیون ریال در میان ایتام نیازمند توزیع می‌شود.

معاون سازمان اوقاف با اعلام آغاز طرح سراسری دست‌های مهربانی در 27 استان کشور، گفت: یکی از رسالت‌های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین خیراندیش و مراقبت لازم از این امانات است.

وی  اظهار داشت: به منظور جلوگیری از اعمال سلیقه‌های فردی  در فرآیند اجرای نیات واقفان نیک اندیش و همچنین ایجاد  وحدت رویه، انسجام بخشی، جلوگیری از پراکنده کاری و جهت‌دهی به نیات موقوفات نوین، ویژه برنامه‌های اجرای امینانه نیات واقفان در سازمان اوقاف کشور طراحی و به اجرا گذاشته شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف با بیان اینکه طرح «دست‌های مهربانی» با هدف کمک به ایتام بی‌بضاعت ،نیازمند وبی سرپرست و با رویکرد شفاف‌سازی و اطلاع رسانی از آثار و برکات فرهنگ وقف اجرا می شود، گفت: شناسایی ایتام مستحق، مطابق نیت واقفین و بهره‌مندی آنان از اجرای نیت، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور جهت اجرای امینانه نیات واقفین و هدفمند کردن آن، اطلاع رسانی نسبت به آثار و برکات اجرای نیات واقفین در جامعه و ترغیب و تشویق برای  وقف‌های جدید متناسب با نیازهای روز از دیگر اهداف این گونه طرح‌هاست.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه 241 موقوفه درآمدزا مرتبط با این طرح در کشور شناسایی شده است، افزود: نیاتی که از طرف واقفان خیر اندیش برای معیشت، آموزش و ارائه سایر خدمات به ایتام و افراد بی‌سرپرست و نیازمند اختصاص داده شده، در این طرح مدنظر است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام اینکه طرح دست‌های مهربانی امروز سه شنبه  20 اسفندماه در 27 استان کشور  اجرا می‌شود، تصریح کرد: موقوفات شاخص (با نیات مرتبط با طرح)، امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص، دارالایتام و مؤسسات خیریه وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه، پایگاه‌های مجری این طرح‌اند.

حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه بیشترین موقوفات مرتبط با طرح در استان تهران و کمترین تعداد موقوفات در استان ایلام قرار دارد، ادامه داد: در قالب این طرح 23 میلیارد و65 میلیون و 575 هزار ریال به امور معاش ایتام بی‌بضاعت ،ایتام سادات و دانش اموزان بی سرپرست کمک خواهد شد.

وی ادامه داد: بیشترین درآمد در خصوص این موقوفات، در استان خراسان رضوی و کمترین درآمد نیز در استان ایلام از این موقوفات حاصل می شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها