امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67722
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 161
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ظهر امروز در مراسم اختتامیه بخش فرهنگی، هنری و رسانه‌ای سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، در قسمت گزارش تحلیلی ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، ظهر امروز در مراسم اختتامیه بخش فرهنگی، هنری و رسانه‌ای سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، در قسمت گزارش تحلیلی الهه رفیعی‌نژاد، خبرنگار و دبیر گروه جامعه فارس رتبه اول این جشنواره را به خود اختصاص داد.

حمید قبادی، دبیر این جشنواره در مراسمی که در تالار وحدت برگزار شد، گفت: ما در جشنواره مد و لباس به دنبال هویت‌‌بخشی به موضوعات و مطالبات هستیم و امیدواریم بحث گسستگی و انفکاکی که بین حوزه‌های مختلف تولید و طراحی مد و لباس وجود دارد را بتوانیم از بین ببریم.

وی افزود: خوشبختانه جشنواره توانسته است مفهوم پیوستگی را در میان ارکان مختلف تولید لباس ایجاد کند اما قبل از هر تغییری باید نگاه مسئولان به اصل و نفس این جشنواره‌ها تغییر کند و یک مدیر باید توجه داشته باشد که حوزه مد و لباس می‌تواند دهها نفر دیگر را نیز به چرخش درآورد.

قبادی افزود: به تعبیر من کار در حوزه مد و لباس مانند مجمع‌الجزایر ناپیوسته‌ای بود که هر کسی کار خود را انجام می‌داد اما جشنواره توانست انسجام پیوستگی را در بین حوزه‌های مختلف ایجاد کند.

وی با اشاره به نقش فعالیت نشریات و خبرگزاری‌ها و مجلات مؤسسات هنری در ترویج مد و لباس اسلامی گفت: یکی از مهم‌ترین ارکانی که باعث ترویج مد و لباس می‌شود فعالیت خوب رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی به موقع آنها است بنابراین ایجاد تعامل بین رسانه‌ها و حوزه مد و لباس یکی از ارکان ضروری و بسیار پیچیده است.

دبیر سومین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر ادامه داد: حوزه مد و لباس نباید در رسانه‌های ما به عنوان زیرمجموعه بخش فرهنگی یا هنری رسانه‌ها وجود داشته باشد بلکه می‌تواند به عنوان یک حوزه مستقل خبرساز باشد.

قبادی ادامه داد:‌اگر بتوانیم در انتخاب درست و استفاده درست از لباس به مردم کمک کنیم شاهد تغییر رفتارهای عمومی و سازمانی و تأثیرات خوب و مثبت آن در بهداشت روانی جامعه خواهیم بود.

وی با اشاره به وجود بانک اطلاعاتی کامل در حوزه مد و لباس گفت: کار گروه ساماندهی مد و لباس این آمادگی را دارد که ارتباط خوبی بین رسانه‌ها و فعالان این حوزه برقرار کند تا بتوانیم به خوبی کار را ادامه دهیم.

برگزاری 12 نشست تخصصی در جشنواره مد و لباس فجر

در ادامه این مراسم سید علی کاشفی خوانساری دبیر کمیته فرهنگی و هنری جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر گفت:‌ امسال در بخش هنری و فرهنگی دو بخش رقابتی در آثار مطبوعاتی و تصویرگری وجود داشت و در بخش غیر رقابتی نیز 8 بخش را داشتیم.

وی افزود: با توجه به فرصت اندک هنرمندان بخش‌های رقابتی و غیر رقابتی با استقبال خوبی مواجه شد و حجم زیادی از آثار در بخش‌های مختلف به دست ما رسید.

دبیر کمیته فرهنگی و هنری جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر افزود: بخش زیورآلات یکی دیگر از بخش‌های این جشنواره بود که علاوه بر بخش گالری آثار 80 ناشر نیز در این نمایشگاه عرضه شد.

خوانساری اظهار داشت:‌ برای برپایی بخش فرهنگی نمایشگاه دو نشست مقدماتی برگزار شد بود که در جلسه اول 30 نفر از فعالان برای برنامه‌ریزی گردهم آمدند و در جلسه دوم کانون‌های تبلیغاتی حضور داشتند تا در بخش تبلیغات نیز ما را یاری کنند.وی افزود: در ایام جشنواره 12 نشست تخصصی در حال برگزاری است و با همکاری معاونت هنری وزارت ارشاد و کار گروه مد و لباس تصمیم بر این شده است که ادارات کل فرهنگی و هنری استان‌ها نیز به صورت پررنگی فعالیت خود را آغاز کنند.

وی با اشاره به توافق کانون‌های تبلیغاتی گفت: با تعدادی از کانون‌های تبلیغاتی به توافقاتی رسیدیم تا موانع موجود بر سر راه تبلیغ را از میان برداریم و با تسهیلاتی که از طرف بنیاد ملی مد و لباس ارائه خواهد شد نرم‌افزارهای مد و لباس برای نصب بر روی موبایل‌ها تولید می‌شود تا در ترویج استفاده از مد و لباس ایرانی قدم‌های خوبی برداشته شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها