امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67725
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار در جلسه شورای آمایش گفت: ظرفیت زیست محیطی از حالت شکنندگی گذر کرده و در موقعیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار در جلسه شورای آمایش گفت: ظرفیت زیست محیطی از حالت شکنندگی گذر کرده و در موقعیت فروپاشی قرار گرفته است، بنابراین باید هرگونه فعالیت آمایشی فقط با در نظر گرفتن ظرفیت زیستی انجام شود.

رئیس سازمان محیط زیست با تأکید بر لزوم تعامل برنامه ششم توسعه، آمایش سرزمین و این سازمان همچنین اهمیت و جایگاه سند آمایش خواستار ارزیابی راهبردی از برنامه‌ریزی و فرآیند آن در کشور شد.

وی با بیان اینکه فقدان سند آمایش ملی در30 سال گذشته هزینه‌های زیادی از نظر زیست محیطی برای کشور داشته است ادامه داد: برای تدوین برنامه های چهارم و پنجم توسعه زمان و انرژی‌زیادی صرف شد، در حالی که 70 تا 80 درصد برنامه چهارم اجرایی نشد و با اهداف برنامه پنجم توسعه هم فاصله قابل توجهی داریم که همین موضوع لزوم ارزیابی راهبردی و تمرکز بر آمایش سرزمین در برنامه ششم توسعه را ضروری می‌کند.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه امروز در دنیا بین دستگاه‌های محیط زیستی و برنامه‌ریزی رابطه تنگاتنگی وجود دارد، بر لزوم هماهنگی و همکاری بین معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و سازمان محیط زیست و دستگاه‌های اجرایی برای تدوین برنامه ششم توسعه تأکید کرد.

ابتکار ادامه داد: ظرفیت زیست محیطی از حالت شکنندگی گذر کرده و در موقعیت فروپاشی قرار گرفته است، بنابراین باید هرگونه فعالیت آمایشی تنها با در نظر گرفتن ظرفیت زیستی انجام شود.

وی توجه به الزامات زیست محیطی و آمایشی را لازمه حرکت توسعه عنوان کرد و گفت: عدم توجه به این الزامات، امکان دسترسی به شاخص‌های توسعه‌ای را محدود می‌کند.

معاون رئیس جمهور با ضروری دانستن تعامل برنامه ششم توسعه، آمایش سرزمین و همکاری راهبردی با سازمان محیط زیست، از آمادگی این سازمان برای همکاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها در این خصوص خبر داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها