امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67727
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس، ناصر قجری در گردهمایی مسئولان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس، ناصر قجری در گردهمایی مسئولان سوادآموزی اظهار داشت: برای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها نیازمند تغییر نگاه و باور مسئولان سایر دستگاه‌ها به مقوله بیسوادی هستیم.

وی افزود: از یک هزار و 600 آموزش‌دهنده سواد در استان فارس تنها سه درصد از معلمان رسمی بوده و بیش از 96 درصد فعالان این حوزه از بخش خصوصی هستند.

قجری با بیان اینکه میانگین باسوادی در استان فارس در محدوده سنی 10 تا 49 سال بیش از 94 درصد است، افزود: ‌این میزان دو درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

معاون سواد‌آموزی آموزش و پرورش فارس بیان کرد: حتی شش درصد بیسوادی نیز زیبنده استان فارس نیست و با توجه به حساسیت موضوع سوادآموزی باید با همکاری و همفکری سایر مسئولان و با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب، گام بلندی در ریشه‌کنی بیسوادی این استان برداشته شود.

قجری در ادامه ابراز داشت: وجود منابع مالی مناسب و امکانات سخت‌افزاری، نقش تشکل‌های غیردولتی و ایجاد زمینه مناسب فعالیت سایر دستگاه‌ها از جمله فرصت‌هایی است که باید با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح به آن توجه کرد.

وی همچنین دلیل استمرار فعالیت سواد‌آموزی را با گذشت 35 سال از تاسیس این نهاد، تغییر مولفه‌های سواد در کشور عنوان کرد و افزود: باید از روش‌های نوین و ابزارهای روزآمد برای ریشه‌کن کردن بیسوادی استفاده کرد.
انتهای پیام/2448/ش
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها