امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67729
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، بهزاد ولی‌زاده عصر امروز در تشریح عملکرد این اداره کل در جمع مدیران و مسئولان پزشکی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، بهزاد ولی‌زاده عصر امروز در تشریح عملکرد این اداره کل در جمع مدیران و مسئولان پزشکی قانونی اردبیل اظهار داشت: با وجود کاهش تصادفات منجر به فوت همچنان توصیه می‌کنیم تا مسافران و گردشگران نوروزی در هنگام خستگی و خواب‌آلودگی دست از رانندگی بردارند و جان خود و خانواده‌ها و سرنشینان خودروها را به خطر نیندازند.

وی تصریح کرد: در 11 ماه گذشته در استان اردبیل 202 نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش 7.2 درصدی را نشان می‌دهد.

ولی‌زاده خاطر نشان کرد: در این مدت 4 هزار و 160 نفر در تصادفات رانندگی مصدوم و مجروح شده‌اند که در مقایسه با 4 هزار و 309 نفر مدت مشابه سال قبل کاهش 3.4 درصدی را شاهد هستیم.

این مسئول اضافه کرد: بررسی‌های ما نشان می‌دهد که عمده تصادفات منجر به مرگ در ساعات عصر مابین ساعت 12 الی 18 رخ می‌دهد که بی‌شک خواب‌آلودگی و خستگی رانندگان در این ساعات نقش بسزایی در آن دارد.

وی از گردشگران و میهمانان تعطیلات نوروزی خواست که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، عدم رانندگی با خستگی و خواب‌آلودگی و رعایت سرعت مطمئنه با به خطر نینداختن جان خود و دیگران ساعات خوشی را برای خود و خانواده‌هایشان رقم زنند.

2 هزار و 951 نفر زن در نزاع شرکت کردند

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل پزشکی قانونی استان در ادامه گفت: در 11 ماه گذشته 12 هزار و 278 نفر به خاطر نزاع به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان اردبیل مراجعه کرده‌اند.

ولی‌زاده افزود: از این تعداد 9 هزار و 327 نفر مرد و 2 هزار و 951 نفر زن هستند که این تعداد در مقایسه با 12 هزار و 733 نفر مدت مشابه سال قبل کاهش 3.5 درصدی را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: آمار نزاع در استان اردبیل به نسبت جمعیت بالاست و نیازمند فعالیت گسترده‌تر ارگان‌های فرهنگی، رسانه‌های دسته جمعی و ... برای اطلاع‌رسانی مناسب است.
انتهای پیام/62003/ک30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها