امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67743
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «ایلاف»، هیئت‌هایی از 40 کشور خارجی از امروز وارد بغداد شده‌اند تا در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «ایلاف»، هیئت‌هایی از 40 کشور خارجی از امروز وارد بغداد شده‌اند تا در کنفرانس بین‌المللی مبارزه با تروریسم که قرار است چهارشنبه و پنجشنبه آینده در عراق برگزار شود، حضور یابند.

بر اساس این گزارش در پی اظهارات «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق درباره عربستان و قطر و متهم کردن آنها به حمایت از تروریسم، این دو کشور کنفرانس مذکور را تحریم کرده‌اند.

سرلشگر «قاسم عطا» سخنگوی نظامی کنفرانس مبارزه با تروریسم و فرماندهی عملیات در سرویس اطلاعاتی عراق گفت: آمادگی‌های فنی و لوجستیک ویژه برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی مبارزه با تروریسم حاصل شده است و نمایندگان 40 کشور از جمله کشورهای عضو شورای امنیت، سازمان ملل، اتحادیه عرب، سازمان کنفرانس اسلامی و اتحادیه اروپا و همچنین رئیس اینترپل در آن حضور خواهند یافت.

وی درباره سطح شرکت‌کنندگان گفت که وزرای خارجه و روسای سرویس‌های مبارزه با تروریسم و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی و مراکز پژوهشهای راهبردی در این کنفرانس حضور خواهند یافت.

عطا تصریح کرد که این کنفرانس 4 محور را بررسی خواهد کرد که عبارتند از: همکاری بین‌المللی مبارزه با تروریسم، پیگیری مسائل مربوط به رسانه‌های جنجال‌ساز، استفاده از تجارب دولتها در عرصه مبارزه با تروریسم و نحوه مقابله با تروریسم.

بر اساس این گزارش،دولت عراق فردا را به منظور دریافت کارت الکترونیک انتخابات آتی تعطیل کرده است اما به نظر می‌رسد که دلیل دیگر این تعطیلی برگزاری کنفرانس بین‌الملل باشد.

«واثق الهاشمی» سخنگوی مدنی این کنفرانس گفت: عربستان و قطر در این کنفرانس شرکت نخواهند کرد اما کشورهای حوزه خلیج [فارس] به ویژه امارات، کویت و بحرین در سطح خوبی در این کنفرانس حضور خواهند یافت.

درخواست طارق الهاشمی از کشورهای عربی

«طارق الهاشمی» معاون برکنار شده رئیس‌جمهور عراق که فراری و تحت تعقیب قضائی است از سران و حکام عربی خواست که این کنفرانس را تحریم کنند زیرا به زعم او این اکنفرانس به منزله سرپوش گذاشتن بر "جنایات" مالکی است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار