امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67758
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، «دایان فینستین» رئیس کمیته اطلاعات سنا امروز، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، «دایان فینستین» رئیس کمیته اطلاعات سنا امروز، سه‌شنبه، به طور آشکار اعلام کرد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» به طور مخفیانه اسنادی را که مربوط به شیوه‌های بازجویی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا می‌شد از رایانه‌هایی که کمیته اطلاعات سنا برای تحقیق درباره برنامه بحث برانگیز بازجویی از زندانیان توسط سیا استفاده می‌شد، حذف کرده‌اند.

وی ادامه داد که تحقیقات داخلی درباره این اقدامات سازمان سیا برای پیگیری‌ این جرایم به وزارت دادگستری آمریکا ارجاع داده می‌شود.

فینستین تصریح کرد که این اقدامات مقامات سیا چارچوب قانونی نظارت کنگره را تضعیف کرده است و احتمالاً مأموران سیا ترس و وحشت در بازرسان کنگره به وجود آورده‌اند.

رئیس کمیته اطلاعات سنا تصریح کرد که سیا احتمالاً متمم چهارم، چندین قانون فدرال و حکم اجرایی رئیس‌جمهور که سازمان سیا را از تفتیش داخلی و جاسوسی منع می‌کند را نقض کرده‌اند.

وی تأکید کرد که خواستار عذرخواهی و به رسمیت شناخته شدن این مطلب است که تفتیش کامپیوترهای کمیته اطلاعات سنا توسط سیا نادرست بوده است اما تاکنون هیچ یک از این دو امر محقق نشده است.

اظهارات فینستین به نزاع اخیر کنگره و سیا که در هفته‌های اخیر پدیدار شده است، دامن می‌زند. چند هفته پیش اعلام شد که سیا رایانه‌هایی را که کمیته اطلاعات سنا استفاده می‌کرد تا مشخص شود چگونه کارمندان کمیته اطلاعات سنا به پیش‌نویس نسخه‌ای از بازبینی داخلی سیا از برنامه بحث‌برانگیز بازجویی از زندانیان دسترسی پیدا کردند.

این رایانه‌ها توسط سیا ارائه شده بود و در یک محل جداگانه در ویرجینیا که توسط پیمانکاران سیا اداره می‌شد قرار داده شده بود.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها