امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67761
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، 2 جبهه الشیخ نجار و زندان مرکزی حلب امروز سه شنبه کانون درگیری‌ها در استان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، 2 جبهه الشیخ نجار و زندان مرکزی حلب امروز سه شنبه کانون درگیری‌ها در استان حلب و ریف آن را تشکیل می‌داد و شاهد درگیری‌های شدید نیروهای ارتش سوریه با گروه‌های مسلح تروریستی بود که در هفته اخیر متحمل شکست‌های سنگین شدند و صدها عنصر مسلح خود را که در میان آنها تروریست‌های چچنی و افغانی هم مشاهده می‌شدند، از دست دادند.

منابع میدانی سوری تاکید می‌کنند که کانون حملات ارتش سوریه هم اکنون روی شرق و شمال شرقی حلب متمرکز است و واحدهای ارتش سوریه تلاش دارند به هر طریق ممکن محاصره زندان مرکزی حلب را که از آوریل گذشته توسط گروه‌های تکفیری اعمال شده در هم بشکنند، به همین منظور نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه در حال پیشروی به سمت این زندان هستند و هم اکنون در حوالی منطقه «البریج» قرار دارند که در 2 کیلومتری این زندان و بیمارستان «الکندی» واقع شده که تروریست‌های تکفیری آن را به یکی از مهمترین مقرهای خود در حلب تبدیل کرده‌اند.

این منابع میدانی تاکید می‌کنند: اهمیت دو جبهه الشیخ نجار و زندان مرکزی حلب برای گروه‌های مسلح موجب شده تا آنها تمام عناصر خود را در این دو منطقه متمرکز کنند و به هر طریق ممکن مانع آزاد سازی این نقطه شوند، به همین دلیل در نبردهای جاری در این مناطق گروه‌های مسلح حتی از سلاح‌های سنگین نیز استفاده می‌کنند.

اهمیت این 2 منطقه برای گروه‌های تروریستی به این جهت است که راه‌های‌ امدادی و کمک رسانی از مناطق مرزی ترکیه به مناطق شرقی شهر حلب را تشکیل می‌دهند و به دست گرفتن کنترل آنها از سوی ارتش سوریه به معنای قطع حمایت‌های لجستیکی از مزهای ترکیه به گروه‌های تروریستی فعال در مناطق شرق شهر حلب است، به این ترتیب مناطق تحت سیطره گروه‌های تروریستی از بزرگراه «کاسیللو» در ریف شمالی حلب در محاصره نیروهای ارتش سوریه قرار می‌گیرد.

این درحالی است که نباید از حضور گسترده تروریست‌های خارجی در جبهه‌های مختلف حلب و ریف آن به ویژه تروریست‌های چچنی که دارای مهارت‌های گسترده‌ای در جنگ هستند، نبردهای این منطقه را سخت‌تر و شدیدتر از مناطق دیگر می‌کند.

در همین راستا گزارش شده، نیروهای ارتش سوریه تلاش گروه‌های مسلح برای حمله به مدرسه مذهبی قدیمی شهر حلب و مناطق بنی زید، هنانو، میدان الجندول، حریتان، بستان القصر، اردوگاه حندرات، فرودگاه نظامی کویرس و رسم العبود در ریف حلب را دفع و ضمن به هلاکت رساندن ده‌ها تروریست،‌ تجهیزات نظامی سنگین آنها را منهدم کردند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار