امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67783
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه از عدم سوخت‌رسانی به هواپیمای حامل «علی لاریجانی» رئیس مجلس در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه از عدم سوخت‌رسانی به هواپیمای حامل «علی لاریجانی» رئیس مجلس در فرودگاه «کیپ‌تاون» خبر داده و مدعی شد که این اقدام شرکت «داچ شل» موجب شد تا بخشی از دیدارهای لاریجانی در سفر به آفریقای جنوبی میسر نشود.

رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از این اقدام شرکت «داچ شل» با «جاکوب زوما» رئیس‌جمهور و رئیس پارلمان این کشور دیدار کرده بود. انجمن صنایع نفتی آفریقای جنوبی متشکل از چندین شرکت تأمین‌کننده سوخت از جمله «شل» اعلام کرده است که این شرکت از سیاست‌های خود تبعیت کرده و به دلیل تحریم‌ها از ارائه سوخت به هواپیمای رئیس‌ مجلس ایران خودداری کرده است.

در همین حال، دولت آفریقای جنوبی هم بیانیه‌ای صادر کرده و از این اقدام شرکت نفتی «داچ شل» انتقاد کرده است. این بیانیه عدم ارائه سوخت به هواپیمای حامل رئیس مجلس ایران را «مایه شرمساری» خوانده است. این بیانیه می‌گوید اتحادیه اروپا و کشورهای خارجی به این شرکت اطمینان داده‌اند که مجاز به ارائه سوخت است، اما این شرکت از این کار سر باز زده است.

شرکت «داچ شل» تاکنون به این اتفاق واکنشی نشان نداده است.

این در حالی است که یک منبع اگاه در آفریقای جنوبی به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت به رغم کارشکنی شرکت داچ‌شل ،دولت آفریقای جنوبی در زمان مقرر سوخت مورد نیار هواپیمای حامل رئیس مجلس کشورمان را تامین کرده و ادامه سفر وی که عزیمت به کنگو بوده‌است، طبق برنامه انجام شده‌است.

همچنین دولت آفریقای جنوبی امروز با انتشار بیانیه‌ای سفر لاریجانی به این کشور را موفقیت آمیز خواند. 

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار