امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67787
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 64
منیژه صحی مدیر کمیته نمایشگاهی انجمن هنرمندان نقاش در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره این نمایشگاه توضیح داد: برای برپایی این نمایشگاه ...

منیژه صحی مدیر کمیته نمایشگاهی انجمن هنرمندان نقاش در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره این نمایشگاه توضیح داد: برای برپایی این نمایشگاه حدود ۹۲۰ اثر از ۳۶۰ هنرمند عضو انجمن به دست ما رسیده است و اغلب هنرمندان نیز سه اثر به این نمایشگاه ارسال کرده‌اند که ما در گام اول از هر هنرمند یک اثر را روی دیوار به نمایش و فروش گذاشته‌ایم و بعد از فروش هر اثر، تابلوی دیگری از همان هنرمند را روی دیوار جایگزین خواهیم کرد.

صحی قیمت‌های این نمایشگاه را بین 600 هزار تومان تا 2 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برخی از هنرمندان آثارشان را زیر 600 هزار تومان نیز عرضه کرده‌اند که اغلب هنرمندان جوان عضو انجمن هستند.

او با اشاره به حضور هنرمندان پیشکسوت عضو انجمن در این نمایشگاه گفت: حدود 50 نقاش پیشکسوت نیز در این نمایشگاه مشارکت دارند که از هر یک این هنرمندان 2 تابلو را روی دیوار به نمایش و فروش گذاشته‌ایم و در صورتی که آثار بزرگ ارائه کرده باشند، یک تابلو از آن‌ها را روی دیوار خواهیم برد.

صحی همچنین از حمایت خانه هنرمندان ایران از انجمن نقاشان خبر داد و گفت: به صورت معمول عواید حاصل از فروش این نمایشگاه 70 درصد سهم هنرمند و 15 درصد سهم انجمن و 15 درصد سهم خانه هنرمندان است که خانه هنرمندان به منظور حمایت از انجمن نقاشان، سهم خود را از فروش این نمایشگاه به 10 درصد تقلیل داد.

او همچنین درباره برنامه نکوداشت فریده لاشایی هم گفت: مراسم نکوداشت این هنرمند سال آینده در آبان‌ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایشگاه فروش سالانه انجمن نقاشان عصر امروز سه‌شنبه 20 اسفندماه در گالری‌های خانه هنرمندان گشایش خواهد یافت و تا 26 اسفندماه ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

 

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها