امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67800
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 243
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چهل‌وسومین جشنواره کارگردان های جدید/ فیلم های جدید نیویورک از  28 اسفند تا 10 فروردین و با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چهل‌وسومین جشنواره کارگردان های جدید/ فیلم های جدید نیویورک از  28 اسفند تا 10 فروردین و با همکاری مشترک انجمن فیلم مرکز لینکلن و موزه هنرهای مدرن شهر نیویورک به صورت غیررقابتی برگزار می‌شود. این جشنواره که از معتبرترین رویدادهای سینمایی آمریکار شمالی محسوب شده، به معرفی چهره ها و استعدادهای جدید سینما پرداخته و در طول چهل و دو دوره گذشته خود فیلمسازان سرشناسی چون استیون اسپیلبرگ، ویم وندرس، ونگ کار وای، اسپایک لی، پدرو آلودووار، آتوم اگویان، جان سایلیس، سالی پاتر، ریچارد لینکلیتر،... را به سینمای جهان معرفی کرده است. انجمن فیلم مرکز لینکلن که از سال 1969 تاسیس شده، از زمره معتبرترین مراکز فرهنگی جهان بوده که در طول سال به نمایش آثار برتر سینمایی پرداخته ور همه ساله در مهر ماه نیز جشنواره فیلم نیویورک را برگزار می کند.

فیلم «ماهی و گربه»ر روز 7 فروردین در سالن والتر رید انجمن فیلم مرکز لینکلن و در روز 8 فروردین در سالن تیتوس موزه هنرهای مدرن نیویرک به نمایش در می آید.

27 فیلم بلند سینمایی به همراه دو برنامه نمایش فیلم های کوتاه در انتخاب های امسال جشنواره حضور داشته  که «ماهی و گربه» تنها فیلم غیر آمریکایی و غیراروپایی شرکت‌کننده در این رویداد است.

«ماهی و گربه» اسفند ماه امسال، ابتدا از 4 تا 8 اسفند در هفته فیلم ایران در شهر امان، پایتخت اردن به نمایش درآمده و همزمان با جشنواره کارگردان های جدید/فیلم های جدید نیز درنوزدهمین جشنواره فیلم ویلینیوس به نمایش در می آید که از 29 اسفند تا 14 فروردین در کشور لیتوانی برگزار می‌شود. بدین ترتیب فیلم «ماهی و گربه» از اولین نمایش جهانی خود در جشنواره فیلم ونیز تا پایان سال جاری در سیزده جشنواره بین المللی به نمایش در آمده و پنج جایزه جهانی نیز دریافت کرده است و در جایگاه موفق ترین فیلم ایرانی در عرصه های بین المللی در سال 1392  قرار می گیرد. این فیلم در اولین حضور بین المللی خود در سال 1393، در بخش مسابقه بیست و هشتمین جشنواره فیلم فریبورگ سویس که از نهم تا شانزدهم فروردین برگزار می‌شود، شرکت می‌کند. شهرام مکری به همراه نسیم احمدپور دراماتورژ فیلم در این جشنواره حضور خواهد داشت و درباره «برداشت فرمی از حادثه واقعی» به سخنرانی خواهد پرداخت.

«ماهی وگربه» دومین فیلم بلند سینمایی مکری و محصول ایران نوین فیلم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها