امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67801
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 49
به گزارش  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایون امیرزاده، مشاور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز دریافت تقاضاهای ...

به گزارش  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایون امیرزاده، مشاور معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز دریافت تقاضاهای نهادها و موسسات علمی برای دریافت بن کتاب خبر داد و گفت: این موسسات فرصت دارند تا تاریخ 20 فروردین ماه 1393 درخواست‌های خود را به معاونت امور فرهنگی ارسال کنند.

وی افزود:  با توجه به برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اردیبهشت ماه 1393 و نظر به سیاست‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر کمک به مصرف کنندگان کتاب از طریق اختصاص کارت اعتباری یا بن اعتباری خرید کتاب مراکز دانشگاهی، نهادها، حوزه علمیه، مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی، مراکز علمی و فرهنگی، موسسات فرهنگی و هنری، ارگان‌ها و سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج و... در سراسر کشور می‌توانند اصل درخواست‌های بن خرید کتاب خود را با مشخص نمودن مبلغ مورد نیاز و نوع بن (کاغذی یا الکترونیک) به امضا بالاترین مقام مجاز دستگاه تا تاریخ 20 فروردین 1393 جهت بررسی به معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنند.

همایون امیرزاده تاکید کرد: بدیهی است خرید بن مذکور و میزان مشارکت معاونت امور فرهنگی بر اساس منابع اعتباری موجود تعیین می‌شود و درخواست‌های ارسالی لزوما هیچ‌گونه تعهدی را متوجه این معاونت نمی‌کند. همچنین درخواست‌هایی که بعد از تاریخ مذکور ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

مشاور معاون امور فرهنگی با اشاره به این فراخوان گفت: این فراخوان به منزله اعلام رسمی معاونت امور فرهنگی تلقی می‌شود و انتظار می‌رود در زمان مقرر، سازمان‌ها و نهادها نسبت به ارسال درخواست‌های خود اقدام کنند.

وی افزود: این اطلاعیه در راستای ساماندهی چگونگی اختصاص بن خرید کتاب صادر شده و امیدورایم نهادها و سازمان‌ها با همکاری خود در هر چه بهتر برگزار شدن نمایشگاه کتاب تهران به ما یاری رسانند.

بر اساس این گزارش، در سال‌های پیش این فراخوان 10 روز پیش از آغاز برگزاری نمایشگاه منتشر می‌شد که با حجم کار در ایام نمایشگاه همزمانی پیدا می‌کرد. معاونت امور فرهنگی به منظور ساماندهی هر چه بهتر برای تخصیص این اعتبار در بیست و هفتمین دوره نمایشگاه کتاب تهران زودتر از موعد پیش به انتشار این فراخوان اقدام کرده است.
 

* نهادها و سازمان‌های شهری تهران نقش مهمی در برگزاری نمایشگاه کتاب دارند

جلسه مشترک میان مسئولان نمایشگاه و نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز(20 اسفند) با حضور سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی، حجت‌الاسلام ناصری، رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مسئولان نهادهای شهر تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، این نشست به منظور هماهنگی‌های بیشتر میان نهادهای شهری و مسئولان برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران انجام شد.

سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی در این جلسه با اشاره به اهمیت بالای نمایشگاه کتاب تهران و ابعاد گسترده آن گفت: نمایشگاه کتاب تهران یک جشنواره ملی است که مردم با سلایق و علایق مختلف در آن شرکت می‌کنند. اهمیت این رویداد تا آنجاست که رهبر معظم انقلاب ساعت‌ها در نمایشگاه حضور پیدا می‌کند.

وی افزود: اقتصاد ناشران نیز بسیار به این رویداد فرهنگی وابسته است و به تعبیری بهار ناشران تلقی می‌شود. همچنین به دلیل حضور ناشران خارجی در نمایشگاه این رویداد فرهنگی دارای ابعاد بین‌المللی نیز هست.

صالحی درباره لزوم هماهنگی نهادهای مختلف برای برگزاری این نمایشگاه گفت: چنین کار بزرگی از عهده یک وزارتخانه خارج است. این کار بزرگ یک اهتمام بزرگ را می‌طلبد که مجموعه‌های مختلف درگیر آن شوند و احساس کنند که خروجی کار به هویت فرهنگی کشور مربوط می‌شود.

معاون امور فرهنگی گفت: امیدورایم در بیست و هفتمین دوره برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، اعضای شورای شهر به برگزاری بهتر این نمایشگاه کمک کنند. مخاطبان مایل هستند تا هر سال شاهد برگزاری بهتر نمایشگاه نسبت به سال‌های گذشته باشند و نقایص و کمبودهای آن بر طرف شود.

صالحی با تقسیم‌بندی مسوولیت‌ نهادهای شهری در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: فضا سازی شهری، زیبایی سازی محیطی نمایشگاه کتاب، حمل و نقل بازدید کنندگان و بهداشت محیطی از موضوعاتی هستند که انتظار داریم در ایام نمایشگاه نگاه ویژه‌ای به آن‌ها شود.

محمد اله‌یاری، معاون فرهنگی و اجرایی بیست وهفتمین نمایشگاه کتاب تهران نیز در این مراسم ضمن برشمردن وظایف متقابل مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و نهادهای شهری به ارایه توضیحاتی در این زمینه پرداخت.

در این نشست مشترک مرتضی طلایی و عبدالحسین مختاباد از اعضا کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، محمد اله‌یاری، معاون فرهنگی و اجرایی بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران، نیکنام حسین‌پور مدیر کمیته هماهنگی سازمان‌ها و تسهیلات رفاهی، حسین صفری مدیر کمیته اجرایی نمایشگاه، نادر قدیانی رییس اتحادیه ناشران، سید مجتبی حسینی مدیرکل امور بهره برداری شرکت واحد و اتوبوسرانی، غلامرضا گنج آبادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران، مهدی اسماعیل بیگی معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی، محمدعلی آرمانفر معاون سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، محمد بهرامی مدیرکل منطقه 15، مرتضی ابراهیم خلیلی، اداره کل پست استان تهران، علیرضا شریفی‌فر سازمان مدیریت پسماند تهران، عیسی علیزاده سازمان زیباسازی شهر تهران، مهدی شاهورای روابط عمومی شورای شهر، غلامحسین جهاندار قائم مقام شهرداری منطقه 7، محمود منیعی معاون اجتماعی منطقه 7، مجید محسنی‌نیا مدیر روابط عمومی، مشاور مدیرعامل در امور فرهنگی، رضا واکف معاون امور ایستگاه‌های شرکت بهره‌برداری مترو تهران، محمدحسین مهدیان ستاد هماهنگی اورژانس تهران، عین‌الله جهانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران حضور داشتند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها