امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67812
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از علی دارابی نویسنده و استاد دانشگاه فردا چهارشنبه با حضور غلامعلی حداد عادل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تجلیل از علی دارابی نویسنده و استاد دانشگاه فردا چهارشنبه با حضور غلامعلی حداد عادل مشاور مقام معظم رهبری و رئیس فرهنگستان ادب و زبان فارسی در موسسه همشهری برگزار می‌شود.

در این مراسم که در موسسه همشهری برگزار می‌شود، قرار است از علی دارابی به دلیل نگارش کتاب «جامعه شناسی انتخابات یازدهم» که اثرگذاری ویژه‌ای در حوزه تفکر و اندیشه سیاسی داشته است تجلیل شود.

این مراسم چهارشنه ساعت 18 در موسسه همشهری برگزار خواهد شد.بخشهایی از این کتاب در ذیل می‌آید:

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران که 24 خرداد 1392 منجر به پیروزی حجت‌الاسلام حسن روحانی شد اهمیت مطالعه رفتار انتخاباتی شهروندان ایرانی و به دنبال آن بررسی فضای انتخاباتی را مضاعف کرده است و این نکته‌ای است که علی دارابی در جدیدترین اثر علمی خود در حوزه انتخابات با عنوان «جامعه شناسی انتخاب یازدهم» تلاش دارد به واکاوی آن بپردازد. قطعا شناخت این نگاه جامعه شناختی برای درک دقیق‌تر استراتژی بازیگران جامعه و قدرت سیاسی، مهم بشمار می آید.

کتاب «جامعه شناسی انتخاب یازدهم» اولین کتابی است که درباره جامعه شناسی انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 ایران روانه بازار شده است . علی دارابی از اساتید علوم سیاسی و از صاحب‌نظران جامعه شناسی سیاسی انقلاب اسلامی به شمار می‌آید که قبلا از وی کتاب‌هایی مانند «جریان شناسی سیاسی در ایران»، «درآمدی بر جامعه شناسی ارتباطات، فرهنگ و رسانه»، «رفتار انتخاباتی در ایران؛ الگوها و نظریه‌ها»، «زیتون سرخ(حزب‌الله الگوی مقاومت)»، «کارگزاران سازندگی از فراز تا فرود»، «سیاستمداران اهل فیضیه؛ بررسی پیشینه و نقد عملکرد جامعه روحانیت مبارز تهران»، «25 گفتار پیرامون انقلاب اسلامی»، «روی خط اندیشه»، «چکاد اندیشه» و .... و همچنین ده‌ها مقاله علمی و پژوهشی در فصلنامه‌های معتبر دانشگاهی به چاپ رسیده است. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار