امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67815
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری آلبوم «نه فرشته‌ام نه شیطان» با حضور همایون شجریان خواننده این ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری آلبوم «نه فرشته‌ام نه شیطان» با حضور همایون شجریان خواننده این آلبوم، طهمورث پورناظری آهنگساز و صدرالدین حسین‌خانی تهیه‌کننده این آلبوم در تالار وحدت برگزار شد.

طهمورث پورناظری در ابتدای این نشست، گفت: این مجموعه شامل 8 نوع موسیقی است که هر کدام از آنها با سازبندی، تنظیم و فرم‌های مختلف آهنگسازی انجام شده است، تمامی قطعات آلبوم با کلام است و بر روی اشعاری از مولانا، حسین منزوی ،حسین زکایی و ... آهنگسازی شده است.

وی افزود: تمام 8 قطعه این آلبوم از حضور نوازنده‌های خارجی بهره برده و از لحاظ آهنگسازی سعی شده قطعات با استانداردهای روز موسیقیایی قابل تعریف باشند. قطعه اول این آلبوم قطعه‌ای آوازی است که رنگ‌آمیزی زیر صدای تار انجام شده،‌قطعه بعدی هم فضای ایرانی دارد و همچنین قطعه چهارم همنشینی سه‌تار و آواز ایرانی داریم که میکس آن به صورت متفاوتی صورت گرفته است. در قطعه پنجم هم از گام‌هایی استفاده شده که مورد معمولی در موسیقی ایرانی نیست.

همایون شجریان در ادامه این نشست، گفت: روز اولی که قرار شد این کار را انجام دهیم، ایده‌های زیادی در ذهن داشتیم اما به دلیل مسائل مالی هر روز ناامید و ناامیدترمی‌شدیم تا اینکه طهمورث با آقای حسین‌خانی بحث این آلبوم را مطرح کرد و ایشان هم حمایت خود را از این آلبوم اعلام کردند.

وی ادامه داد: در روزهایی که وضعیت انتشار موسیقی چندان خوب نیست، حمایت از این آلبوم ریسک بزرگی به حساب می‌آید که ایشان این ریسک را پذیرفته است، بعد از آلبوم «چه آتش‌ها» بود که دیدیم این آلبوم در سایت‌های مختلف برای دانلود قرار گرفته و بسیاری از آن سوء‌استفاده می‌کنند. در این شرایط و با وجود مشکلات اینچنینی حمایت از این آلبوم پرهزینه کاری دشوار بود که تهیه‌کننده این آلبوم انجام داد.

پورناظری در ادامه در پاسخ به خبرنگار فارس، مبنی بر چرایی استفاده از نوازندگان خارجی، گفت: چون این آلبوم به نوعی گرایش به موسیقی تلفیقی و فیوژن دارد، خواستیم که اصالت هرگونه این موسیقیایی را حفظ کنیم تا این همنشینی به گونه‌ای استاندارد و صحیح صورت بپذیرد.

وی ادامه داد: هر اثر هنری بازتاب احساسات و عواطف و در عین حال تفکرات هنرمند است. دو قطعه از این آلبوم فضای اجتماعی دارد و بقیه قطعات در حال و هوایی عاشقانه بیان می‌شود.

پورناظری درباره کنسرت این آلبوم، گفت: سعی خواهیم کرد که برای کنسرت از نوازندگان خارجی که در این آلبوم حضور داشتند، دعوت کنیم. از جمله جیمی جانسون و شجاعت حسین‌خان را دعوت می‌کنیم که برای این کنسرت حضور داشته باشند. چرا که معتقدم برای اجرای زنده باید فضا به آلبوم بسیار نزدیک باشد.

وی درباره حضور آلبوم «نه فرشته‌ام نه شیطان» در جشنواره‌های خارجی گفت: دوست داریم که این آلبوم در رویدادهای مهم بین‌المللی حضور داشته باشد، معمولا پروسه جوایزی مثل گرمی این است که یک شرکت خارجی کار را تولید می‌کند، فکر می‌کنم بتوانیم در این زمینه اقداماتی انجام دهیم، بیشتر کارهایی که از ایران در محافل بین‌المللی می‌درخشد، فضایی سنتی داشتند که با موسیقی ایرانی همخوان بوده‌اند. اما در مورد این آلبوم نمی‌دانم که بتواند حضور بین‌المللی داشته باشد یا خیر.

در ادامه نشست همایون شجریان در مورد انتخاب اشعار این آلبوم، گفت: نشست‌ها و بحث‌های زیادی با طهمورث داشتیم تا بتوانیم به یک جمع‌بندی به انتخاب اشعار برسیم. این آلبوم برای خود من جزو آثار دوست‌داشتنی است که تابحال افتخار حضور در آنها را داشتم.

شجریان یادآور شد: هنرمندان زیادی در ایران هستند که اگر مجال و امکانات در اختیار آنها باشد، می‌توانند کارهایی در خور توجه خلق کنند. نسل امروز موسیقی در یک فضا با رقابتی بسیار گام برمی‌دارد که همین امر موجب می‌شود سختی‌های بیشتری را نسبت به دوره‌های قبلی شاهد باشیم. باید فرصت در اختیار جوانان قرار گیرد که بتواند خلاقیت‌شان را به ورطه عمل بکشانند.

حسین‌خانی تهیه‌کننده این آلبوم همچنین گفت: ارزش سرمایه‌گذاری این کار برای ما بسیار بالا بود و برای شرکت من افتخاری است که توانستم در کنار این استادان حضور داشته باشم. این کار پشتوانه فکری دارد و برای موسیقی آن زحمت بسیار زیادی کشیده شده است.

وی درباره هزینه‌های صورت‌ گرفته شده در این آلبوم گفت: در مجموع 200 هزار دلار تا امروز برای این آلبوم هزینه شده است.

حسین‌خانی درباره مشکلاتی که در ماه‌های گذشته شرکت ایران‌گام داشته است، گفت: در خصوص این مشکلاتی که پیش‌روی ماست با‌ آقای ارجمند جلساتی داشتیم و ایشان هم قول مساعد دادند که رسیدگی کنند شاید در پرونده ما چیزی نیست که بخواهد مشکل‌آفرین باشد.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار