امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67852
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 66
سعید اوحدی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به افزایش تقاضاها برای اعزام به عتبات عالیات در ایام نوروز سازمان حج و زیارت تدبیری ...

سعید اوحدی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با توجه به افزایش تقاضاها برای اعزام به عتبات عالیات در ایام نوروز سازمان حج و زیارت تدبیری اندیشیده است که بتواند تمام زائرانی را که تمایل دارند به عتبات عالیات اعزام شوند را به گونه‌ای سازماندهی کند.

وی ادامه داد: آژانس‌های زیارتی که برای اعزام به عتبات عالیات تقاضا دارند می‌توانند با مراجعه به سازمان حج و زیارت هماهنگی لازم را برای مواردی مانند تأمین امنیت زائران انجام دهند.

اوحدی خاطرنشان کرد: طبق دستورالعملی که به ما داده شده است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری تمام کاروان‌های عتبات عالیت باید روحانی کاروان داشته باشند بنابراین اگر آژانس‌ها در این مورد هم نیاز به همکاری داشته باشند سازمان حج و زیارت با هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری می‌تواند روحانی در اختیار کاروان‌ها قرار دهد.

وی افزود: بنابراین زائرانی که متقاضی اعزام به عتبات عالیات در ایام نوروز هستند و در پیش ثبت نام‌های سازمان حج و زیارت نتوانستند اقدام به ثبت نام کنند می‌توانند با مراجعه به آژانس‌های زیارتی برای ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش فارس، پیش ثبت نام مرحله جدید اعزام‌های عتبات از 12 تا 25 بهمن امسال انجام شد و حدود 330 هزار نفر در سایت پیش ثبت نام به نشانی www. atabat. haj. ir نام نویسی اولیه را انجام دادند.

نام نویسی در کاروان‌های این مرحله از چهارم اسفند ماه انجام شد و طبق اعلام سازمان حج و زیارت تا کنون حدود 130 هزار نفر ثبت نام خود را در کاروان‌ها قطعی کرده اند.

در ایام تعطیلات نوروز روزانه 5 هزار ایرانی به زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند و در مجموع در این ایام 75 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام خواهند شد و با توجه به حذف ارز مبادلاتی عتبات عالیات، هزینه سفر به عتبات در این دوره 9 تا 12 درصد افزایش یافته است.

دوره جدید اعزام‌ها به عتبات عالیات از امروز آغاز و تا اواخر خرداد سال 93 ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار