امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67854
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار معصوم‌بیگی جانشین پلیس پیشگیری ناجا صبح امروز در نشست مشترک سازمان ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار معصوم‌بیگی جانشین پلیس پیشگیری ناجا صبح امروز در نشست مشترک سازمان زندان‌ها با سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور، اظهار داشت: اولین قربانی توسعه، منابع طبیعی است.

وی افزود: منابع طبیعی باعث توسعه می‌شود اما متاسفانه در اثر گذر زمان از بین می‌روند و این یک اتفاق خطرناک است.

وی ادامه داد: بحث حفظ و حراست از منابع طبیعی تنها به سازمان جنگل‌‌ها و مراتع و یا قوه قضائیه مربوط نمی‌شود بلکه در این زمینه نیاز مشارکت همگانی تمامی دستگاه‌ها داریم.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: در بخش تصورات غیرقانونی باید یک جریان همگانی شکل بگیرد و یک تنفر عمومی از متصرفان ایجاد شود.

وی با تاکید بر اینکه حیات بشر به منابع طبیعی گره خورده است، گفت: در همین راستا ناجا با همکاری دولت و ستاد کل نیروهای مسلح در قانون برنامه سوم توسعه بحث تشکیل یگان حفاظت را مطرح کرد.

سردار معصوم‌بیگی با اشاره به اینکه تشکیل یگان حفاظت تنها مربوط به منابع طبیعی نمی‌شود، گفت: ما در بخش‌هایی همچون میراث فرهنگی، سازمان انرژی اتمی و سازمان زندان‌ها، یگان حفاظت را تشکیل داده‌ایم و اخیرا در قوه قضائیه هم این یگان تشکیل شده و در سایر نهادها و وزارتخانه‌ها که نیاز به حفاظت مسلح دارند، بحث تشکیل یگان حفاظت مطرح است.

وی با اشاره به کاهش 35 درصدی تخلفات در بخش اراضی ملی، گفت: از زمان تشکیل یگان حفاظت منابع طبیعی 40 هزار پرونده و 27 هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی توسط احکام قضایی صادرشده آزاد شد.

سردار معصوم‌بیگی خاطرنشان کرد:‌ همچنین از زمان تشکیل یگان حفاظت، 112 هزار و 173 هکتار زمین رفع تصرف شده و 75 درصد از اطلاع‌رسانی مردم به یگان حفاظت صحت داشته است که این نشان می‌دهد مردم آمادگی اطلاع‌رسانی در زمینه تخلفات را دارند.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا در ادامه تصریح کرد: از زمان تشکیل یگان حفاظت 16 هزار و 395 کالای قاچاق همچون چوب ضبط شده و تعداد گزارش‌های مردمی بیش از 143 هزار مورد در کشور بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع از زمان تشکیل یگان حفاظت تاکنون 13 هزار و 49 نفر متصرف اراضی ملی دستگیر شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها