امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67858
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بکائیان معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز در نشست مشترک ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بکائیان معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صبح امروز در نشست مشترک سازمان زندان‌ها و سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور اظهارداشت: بیش از 51 سال از بحث قانون ملی شدن جنگل‌ها گذشته و خوشبختانه پس از انقلاب تاکنون حدود 135 میلیون هکتار سند مالکیت جنگل‌ها شناسایی و ثبت شده است.

وی افزود: ما امیدواریم مجلس قانون کاداستر را تصویب کند و سازمان ثبت اسناد نیز بحث کاداستر غیر شهری را فعال کند و با حفاظت از سیستم کاداستر از تجاوز به املاک دولتی و حریم رودخانه‌ها جلوگیری کند.

بکائیان تصریح کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تلاش است تا از مراجعه حضوری مردم کم کند و تاکنون از رد و بدل شدن کاغذ در جریان استعلام‌ها جلوگیری کرده و بیشتر در صدد مکانیزه کردن امور بوده است.

وی در ادامه تاکید کرد: سالانه 45 میلیون و 500 هزار استعلام به صورت مکانیزه صادر و در بانک جامع اطلاعات املاک کشور ثبت می‌شود.

وی افزود: در 10 ماهه نخست امسال 34 میلیون خدمت به مردم ارائه کرده‌ایم که 22.5 میلیون از این خدمت در فضای مجازی صورت گرفته که این رقم معادل با 60 درصد خدمات است.

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه ما سند 220 هزار هکتار از اراضی تحت بستر رودخانه‌ها را از وزارت نیرو تحویل گرفته‌ایم، افزود: قرار است برای این 220 هزار هکتار نقشه کاداستر تهیه کنیم.

وی افزود: همچنین با دریافت نقشه 11 میلیون هکتار از اراضی تحت پوشش سازمان محیط زیست تلاش داریم تا آنها را در نقشه کاداستری بگنجانیم که بیش از 95 درصد این اراضی جزء اراضی ملی محسوب می‌شود.

بکائیان تاکید کرد: از زمان اجرای طرح کاداستر تاکنون برای 90 درصد از اراضی ملی سند مالکیت صادر شده، در بخش‌های باقیمانده اختلاف در تشخیص وجود دارد که اگر حل شود برای انها هم سند صادر می‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: 55 میلیون هکتار از منابع طبیعی در سیستم کاداستر جانمایی شده، 40 میلیون پلاک‌گذاری شده و بیش از 5 میلیون سند مالکیت کاداستری صادر شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها