امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67860
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرگزاری فارس، مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط، تاکید کرد که سفر کاترین ...

به گزارش خبرگزاری فارس، مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با روزنامه الشرق الاوسط، تاکید کرد که سفر کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران برای امضای توافق نامه نبوده است.

سخنگوی رسمی کاترین اشتون گفت: در ایران دیدارهای زیادی از جمله با محمد جواد ظریف وزیر خارجه این کشور داشتیم که این دیدارها با هدف گفت‌و‌گو در مورد برخی ازمسائل مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا صورت گرفت.

مایکل مان تصریح کرد که گفت‌و‌گو‌ها شامل برخی از مسائل منطقه‌ای و نا آرامی‌ها حال حاضر خاورمیانه از جمله بحران سوریه بود، همچنین برخی از مسائل که احتمال همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا در آنها وجود دارد، بررسی شد.
 
وی همچنین گفت که در این سفر درباره حقوق بشر مورد بحث و بررسی قرار گرفته و با تعدادی از فعالان زن دیدار و با آنها درباره حقوق بشر و نیز آموزش گفت‌وگو شده است.

مان گفت: احتمال همکاری‌های مشترک در آینده، تا حدود زیادی به میزان پیشرفت مذاکرات هسته‌ای بستگی دارد.

سخنگوی اشتون یادآوری کرد که هدف از این دیدار امضای توافقنامه یا دست یابی به  نتایج ملموس نبوده است؛ بلکه فرصتی بود تا اشتون برخی از مسائل مورد توجه دو طرف را با مسئولان ایرانی مطرح کند. 

مایکل مان افزود: در این سفر راه‌های تقویت مذاکرات هسته‌ای بررسی شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار