امروز : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 67861
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در آغاز اولین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه ضمن خوش‌آمدگویی به نمایندگان حاضر از کشورهای حاضر در این مراسم گفت: ایده شکل‌گیری این اجلاس در سفر اخیر هیات پارلمانی به سوریه شکل گرفت و در جریان سفر من به کشورهای آمریکای لاتین نیز آنها ابراز تمایل کردند تا چنین جلسه‌ای برای حمایت از سوریه شکل بگیرد.

وی افزود: از همین رو و در آستانه آغاز اجلاس جهانی مجالس که قرار است در ژنو برگزار شود قرار شد با تشکیل اجلاسی نسبت به هماهنگی برای یکسان کردن مواضع در خصوص موضع سوریه اقدام شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم کشورهای عراق، روسیه، چین و ایران در مقابله با فشار وارد شده به سوریه گفت: البته در این میان نقش رئیس‌جمهور این کشور در مقابله با حملات صورت گرفته به این کشور قابل تقدیر است.

بروجردی گفت: فشاری که هم‌اکنون ما در آستانه سومین سال از آغاز جنگ در سوریه شاهد آن هستیم به خاطر نقش‌آفرینی این کشور در مقاومت علیه رژیم صهیونیستی سوریه در طول چند دهه گذشته چه در زمان حافظ اسد و چه در زمان بشار اسد از مقاومت حمایت کردند.

وی افزود: آمریکایی‌ها با سوءاستفاده از قدرت خود به دنبال ایجاد مشکل برای کشورهای مستقل جهانی هستند و پس از یازدهم سپتامبر با هزینه کردن صدها میلیارد دلار عراق و سوریه را اشغال کردند که در آنجا شکست خوردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز آمریکا به کانونی برای تشنج‌آفرینی تبدیل شده است و نمونه آن را می‌توانیم در تحرکات آمریکا در کنار مرزهای کشور روسیه ببینیم.

بروجردی با اشاره به اینکه اجلاس مجالس کشورهای اسلامی فرصتی بسیار مناسب برای حمایت از صلح جهانی است گفت: بزرگترین ضربه‌ای که آمریکا به جامعه جهانی در عراق و سوریه در تقویت و گسترش تروریست با ارسال لشگر تروریست‌ها است که خطری برای تمام کشورهای جهان محسوب می‌شود.

وی افزود: امروز سیاست رسمی آمریکا استمرار حمایت از تروریست‌ها از طریق آموزش دادن و گسیل آنها از طریق برخی کشورهای منطقه است.

بروجردی گفت: از این رو حمایت از سوریه عملا حمایت از مبارزه با تروریست در سرتاسر جهان است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما می‌توانیم مسئله سوریه را از طریق مذاکره و راه‌حل سوری-سوری حل کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها