امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6787
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 130
به گزارش فارس، بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات افغانستان، به زودی روند توزیع کارت‌ رأی‌دهی برای شرکت‌کنندگان واجدشرایط در انتخابات ریاست جمهوری ...

به گزارش فارس، بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات افغانستان، به زودی روند توزیع کارت‌ رأی‌دهی برای شرکت‌کنندگان واجدشرایط در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان آغاز خواهد شد.

همزمان با اعلام این خبر، فرماندهان پلیس تعدادی از ولایت‌های افغانستان از آمادگی نیروهای امنیتی افغان برای تأمین امنیت روند توزیع کارت‌های رأی‌دهی و برگزاری انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور خبر دادند.

به گزارش تلویزیون «لمر» افغانستان، «نبی‌جان ملاخیل» فرمانده پلیس ولایت «فاریاب» اعلام کرد: در سراسر این ولایت 108 مرکز رأهی‌گیری تعیین شده است که برای تأمین امنیت این مراکز، مشکلی وجود ندارد.

«خیرمحمد تیور» فرمانده پلیس ولایت «تخار» نیز بیان داشت که برای تأمین امنیت مراکز رأی‌گیری هیچ مشکلی وجود ندارد.

همچنین «رحمت‌الله صافی» فرمانده پلیس ولایت «هرات» نیز اعلام کرد که برای تأمین امنیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان، تدابیر ویژه به اجرا گذاشته شده است.

از سوی دیگر «شرف‌الدین شرف»  فرمانده پلیس ولایت «بادغیس» نیز اعلام کرد که برای تأمین امنیت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان آمادگی کامل دارند.

در همین حال «عبدالنبی الهام» فرمانده پلیس ولایت «هلمند» نیز گفت: برای تأمین امنیت برگزاری انتخابات در شهر «لشکرگاه» مرکز ولایت هلمند مشکلی وجود ندارد اما در مناطق «دیشو» و «بغران» این ولایت موانعی در برابر برگزاری انتخابات وجود دارد.

همچنین «عبدالرازق» فرمانده پلیس ولایت «قندهار» نیز بیان داشت: با اطمینان کامل اعلام می‌کنیم که مشکلی در زمینه برگزاری انتخابات در ولایت قندهار وجود ندارد.

«محمدمعصوم هاشمی» رئیس بخش امنیت فرماندهی پلیس ولایت «ننگرهار» نیز اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان برای تأمین برگزاری انتخابات آمادگی کامل دارند.

وی گفت که شهروندان ولایت ننگرهار می‌توانند از ششم خرداد ماه در مراکز توزیع‌ کارت رأی‌دهی حضور یافته و کارت دریافت کنند.

«زرور زاهد» فرمانده پلیس ولایت «غزنی» نیز از آمادگی نیروهای امنیتی افغان برای تأمین امنیت دریافت‌کنندگان کارت رأی‌دهی در سراسر این ولایت خبر داد.

بر اساس اعلام کمیسیون انتخابات افغانستان، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی این کشور در شانزدهم فروردین ماه سال 1393 برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها