امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6789
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۹
تعداد بازدید: 210
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان‌رضوی علی مومنی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان‌رضوی علی مومنی اظهار کرد: در سال گذشته به منظور مرمت مساجد جامع خراسان‌رضوی 32 میلیارد ریال از سوی میراث فرهنگی خراسان‌رضوی اعتبار در نظر گرفته شد که با این اعتبار 31 مسجد جامع تاریخی در این استان مرمت شد.

مومنی افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته در سطح استان این اعتبار با توجه به میزان نیاز مرمت هر یک از مساجد جامع تاریخی و درجه اضطرار مرمت به شهرستان‌ها و روستاهای خراسان‌رضوی تعلق گرفت.

وی تصریح کرد: طی این مرمت‌ها مساجد جامع در شهرستان‌های تربت جام، رشتخوار، کاشمر، خواف، خلیل‌آباد، کدکن، کاخک، نیشابور، سبزوار، جوین، بجستان، گنبد سنگان، کلات، گناباد، خواف، باخرز، نشتیفان، زاوه، گناباد و کاشمر مرمت شدند.

مومنی افزود: همچنین هشت مسجد جامع مرمت شده در روستاهای خراسان‌رضوی واقع شده‌اند که شامل روستاهای سیف‌آباد بردسکن، مرندیز بجستان، قوژد گناباد، چشام سبزوار، رضو گناباد، ازغند مه ولات، سموئی گناباد، بالای بیلند گناباد و مسجد جامع نصرآباد واقع در شهرستان خواف است.

انتهای پیام/70002/صا/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها